Tworzenie dwuwarstwoej płyty DVD w DVD Architect 5.2
Chcę utworzyć taką płytę, ale wyskakuje komunikat: "a suitable layer break position could not be found. The layer brak can be placed between titles and at chapter points and must occur within certain region of the DVD". No i woła, żebym utworzył chapter marker w odpowiednich parametrach czasowych.
O co w tym chodzi? Jak i gdzie mam utworzyć ten punkt, jak rozumiem przeskoku z wartwy na warstwę? Czyżby podczas montażu w Vegasie?
Mógłby to ktoś prosto wyjaśnić?
Odpowiedz
W Architekcie musisz ustawić marker, w miejscu zmiany warstwy (na klatce kluczowej).
w komunikacie program podał czas, w którym marker ma się znaleźć?
Poradzisz sobie, a jeśli nie, to pod F1 masz pomoc (tyle że po angielsku - ale myślę, że to nie problem).
Odpowiedz
No tak, ale jak to mam zrobić?
Odpowiedz
Co jak masz zrobić?
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie!
Nie wiesz, jak dodać marker? Czy nie wiesz, jak wcisnąć [F1]?
A może nie wiesz, jak w pomocy wpisać frazę - "marker", albo "layer break position" - i wyszukać informacje na ten temat?
Przemyśl, poczytaj, a następnie zadawaj pytanie - ale sensowne, a nie: "Jak to zrobić" - bo ciężko zgadywać czego nie umiesz zrobić...
Odpowiedz
A o czym ja piszę od poczatku? Jestem z pokolenia, które nie uczyło się angielskiego, więc nic pomoc mi nie da. Nie wiem jak, albo inaczej, gdzie dodać ten marker. I tyle. Zamiast droczyć się, mógłbyś w dwóch słowach opisac sposób postępowania. I tyle...
Odpowiedz