Wydłużający się approximate time
Witam serdecznie,

Na wstępie wielkie dzięks za to forum, sporo się tu nauczyłem i korzystam z Waszych porad dosyć często.

Wracając do powodu założenia tego tematu mam pewien problem z approximate time. W momencie gdy próbuję zrenderować film trwający 13:23 minut (sklejka nagranych akcji z gry komputerowej nagrywanych frapsem w rozdzielczości 1280x1024 + dodana muzyka) zdaję sobie sprawę że będzie to trwało dosyć długo. Jednak approximate time wydłuża się do około 14 godzin (zostawiłem render na noc) a pasek progresu stoi w miejscu.

Ustawienia video i audio wprowadzam ręcznie zgodnie z tym artykułem:

http://tidzu.pl/2010/12/jak-renderowac-f...internetu/

Mój sprzęt też nie jest najciekawszy jednak do tej pory nie miałem takich problemów w programach Windows Movie Maker, Pinnacle Studio i Adobe After Effects.

Używam wersji 9.0.
Odpowiedz
bump.
Odpowiedz
Spróbuj do .wmv. Na pewno się wyrenderuje kiedyś, a zabawy z ustawieniami dużej mieć nie będziesz. Do kina filmu nie robisz, więc nie będzie miało znaczenia to, że film będzie jakościowo o 1% gorszy niż byś renderował do .avi z jakimś wykokszonym kodekiem.
Odpowiedz
Nie czarując aż nadto - na 95% problem jest taki, że renderer Vegasa się wykłada (zazwyczaj jest to problem braku pamięci). Można to sprawdzić patrząc jakie jest obciążenie procesora i dodatkowo spoglądając na liczbę przerobionych klatek filmu.

Jeśli to jest to, możesz spróbować w konfiguracji zejść z liczbą wątków renderujących, jeśli to niewiele pomoże, pozostaje upgrade RAM albo przesiadka na Vegasa x64, ewentualnie budżetowe rozwiązanie - zmniejszyć rozdzielczość filmu.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Możesz też dać mu maks zasobów - czyli zmniejszyć Dynamic Ram Preview (w czasie renderu) niemalże do zera i wyłączyć wyświetlanie miniaturek (thumbnail) na timeline (ustawić na None).

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ja mam kilka typów:
1. Do dupy kodek (fraps) którego avc nie potrafi zmielić
2. Ilość fps wzięta z dupy.
3. Podobnie - wpisujesz jakiś dziwny bitrate
4. Masz zbyt słaby komputer.
5. Właściwości projektu znacznie odstają od ustawień renderowania.
Odpowiedz
Próbowałem już wszystkiego i nic nie działa... Nadal aproxx się wydłuża a progres stoi w miejscu ( 0% )

Dodam tylko że już renderowałem video w Sony Vegas na moim kompie, tylko teraz się wykłada...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości