Sony Vegas i zła jakość filmów
Witam wszystkich . Mam pewien problem co do Sony Vegas 9 . Mianowicie , jeżeli prześle film bezpośrednio z komputera na YT to jakość jest taka jak być powinna , ale jeśli ten sam film wrzucę do Vegasa i w ogóle go nie przerabiam tylko zapisuje jakość po przesłaniu na YT staje się gorsza . Tak dla porównania :

[Obrazek: screenlqn.th.jpg]

Góra bezpośrednio , dół po Vegasie . Ktoś mógłby mi poradzić co zrobić aby jakość była lepsza ?
Odpowiedz
...dowiedzieć się, jak używać Vegasa, a szczególnie jak ustawiać projekt, rendering itd...
Odpowiedz
(10-03-2011, 21:55)mateuszszar napisał(a):  ...dowiedzieć się, jak używać Vegasa, a szczególnie jak ustawiać projekt, rendering itd...

To skoro już coś napisałeś to mógłbyś napisać co i jak . Trochę się już o Vegasie naczytałem a zwłaszcza o renderowaniu , ale oczywiście mogłem coś przeoczyć , więc mam nadzieje , że ktoś , może Ty pomoże mi w tym ...
Odpowiedz
Kilka spraw podstawowych:

1. Dostosuj projekt do plików wejściowych:
- trza by zorientować się, jakie w ogóle pliki wkładamy do vegasa (format, kodek, rozdzielczość, przeplot, współczynik kształtu),
- następnie wchodzimy w ustawienia projektu i wklepujemy ustawienia tak jak w plikach źródłowych,
2. Podczas renderingu również należy używać najbliższyh ustawień (w zasadzie takich samych),
3. Oczywiście można renderować z innymi ustawieniami - ale dobrze by było abyś był świadomy, że np. zmieniasz jakiś parametr, aby coś osiągnąć (np. usunięcie przeplotu, zmiana rozdzielczości).

Myślę, że ta podpowiedź nakieruje Cię bardziej i znajdziesz odpowiednie tematy do doczytania...
Odpowiedz
Nakierowując inaczej: w jakim formacie jest film wysłany bezpośrednio a w jakim po wyrenderowaniu w Vegasie? Trzeba mieć świadomość, że w przypadku różnych formatów materiał zostanie w różny sposób przekodowany przez kodeki na serwerach Youtube - i stąd np. WMV będzie inaczej wyglądał niż mpeg lub nawet XVID w AVI.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Na podstawie takich małych obrazków trudno ocenić różnicę w jakości. Widać tylko różnicę w poziomach luminacji, przy czym można wywnioskować, że poziomy są prawidłowe w drugim video i zawierają się w przedziale 16-235. Na klatce z tego niby lepszego filmu widać typowe zwiększenie kontrastu, spowodowane nieprawidłową konwersją poziomów luminacji, z czego wynika utrata szczegółów zarówno w światłach jak i cieniach. Jeśli więc uważasz, że pierwszy film ma lepszą jakość, to jesteś w dużym błędzie.
Odpowiedz
No to zacznę od tego . Moim zdaniem jakość jest gorsza i potwierdza to kilka osób i nie spotkałem się z osobą, która stwierdziłaby , że jakoś jest jednak gorsza . Jeśli piszę , że jakość jest gorsza to chodzi mi o , że tak to nazwę "wyrazistość" i gorsze wg mnie ciemniejsze kolory. Film bezpośrednio przesyłany jest w formacie "MPEG-TS Video File" a po wyrenderowaniu w Vegasie był już w AVI , WMV , mp4 , MPEG-1 i 2 .
Odpowiedz
(10-04-2011, 14:21)kamil91 napisał(a):  Jeśli piszę , że jakość jest gorsza to chodzi mi o , że tak to nazwę "wyrazistość" i gorsze wg mnie ciemniejsze kolory.

Ciemniejsze kolory widzimy na górnym filmie, czyli "bezpośrednim", więc zdecyduj się, czy gorsza jakość jest po wrzuceniu bezpośrednio na Youtube'a, czy po renderingu w Vegasie.
Odpowiedz
(10-04-2011, 15:13)Pinto napisał(a):  
(10-04-2011, 14:21)kamil91 napisał(a):  Jeśli piszę , że jakość jest gorsza to chodzi mi o , że tak to nazwę "wyrazistość" i gorsze wg mnie ciemniejsze kolory.

Ciemniejsze kolory widzimy na górnym filmie, czyli "bezpośrednim", więc zdecyduj się, czy gorsza jakość jest po wrzuceniu bezpośrednio na Youtube'a, czy po renderingu w Vegasie.

O jejciu ... nie chodzi mi tylko o kolor czarny , jak zauważyłeś jest więcej kolorów . Napisałem już co i jak i mam nadzieje , że ktoś pomoże a nie będzie się kłócił o to co napisałem bo wg mnie dobrze napisałem . Góra dobra jakość dół zła .

Daje linka do większego obrazka : http://img52.imageshack.us/img52/5949/screenlqn.jpg
Odpowiedz
Jakby ktoś chciał to podaje link do przykładowego filmu i sami możecie sobie sprawdzić . Bardzo Was proszę bo mi na tym zależy >

LINK : http://www.speedyshare.com/files/30595284/00072.MTS
Odpowiedz