Opar/Rozmycie
Witam.
Chcę zrobic taki efekt

Jak w 2:14 co spada ten meteoryt i przebija budynki na wylot a za nim ogień i dym. A jak zrobic za tym meteorytem zamiast dymu/ognia taki opar? Jak jest bęzyna to nad nią się wznoszą takie opary i jak coś takiego zrobic?
Odpowiedz
Chcesz zrobić, więc naucz się obsługi jakiegoś programu do grafiki 3D. Potem będziesz mógł zrobić nie tylko benzynowe opary, ale i dowolnie inne.
Odpowiedz
Więc tak. Cinema 4D jeśli program do 3D trochę już opanowałem, ale wątpię że tu chodzi o 3D. Pewny jestem na 100% że chodzi o FX a nie jakiś model trój wymiarowy. Chyba mnie nie zrozumiałeś. :/
Odpowiedz
A co opanowałeś w Cinemie? Po pisaniu widać, że raczej nic. Jak chcesz niby zrobić scenę z kometą przelatująca przez budynki, w której kamera porusza się?
Odpowiedz
:] Nie rozumiemy się. Nie chce robic animacji. Nie chce robic obiektów 3D, budynków, komet,moution tracking'ów... ani nic.Porostu załóżmy że nagrywam jak kolega kopie piłkę nie wiem chodź by nawet z prędkością światła:) czy tam dzwięku nie znam się na fizyce, a za piłką leci opar czy to nie tyle opar tylko może fala dzwiękowa o coś takiego mi chodzi.:) sam efekt tego rozmycia za piłką tylko to. I sory za słownik nie zmienię go w najbliższym czasie.. :(
Odpowiedz
No super formułujesz pytania, aż mi się przypomniał kawał:

Polak wyjechał do Paryża, wszedł do wielkiego magazynu, konkretnie chciał dokonać zakupu.
Z języków znał polski, więc podchodzi do sprzedawcy i mówi:
- Piłkę, piłkę, słuchaj mnie uważnie patrz na usta, piłkę, piłkę..
No jak ci to wytłumaczyć, piłka, gol, Platini, Pele...
Sprzedawca się ucieszył i mówi:
- Aaaaaa.... la ball!
- A teraz skup się - mówi Polak - do cięcia metalu.
Odpowiedz
Kawał beznadziejny. Wiesz co żal mi cię... Myślisz że znasz się trochę na programach i świecisz! A jeszcze jakiś czas temu nie wiedziałeś jak zaimportowac klip do programu. To że masz trochę pojęcia o tym, nie znaczy że masz się śmiac z innych czy coś. Ale już nie musisz odpowiadac. Pomogli mi eksperci od AE prosto z mostu a nie jakieś gówna wypisują i zabierają czas jak ty!!!
Odpowiedz
(10-02-2011, 12:58)FoKuS napisał(a):  A jeszcze jakiś czas temu nie wiedziałeś jak zaimportowac klip do programu.
Nie przyrównuj wszystkich do siebie.
Odpowiedz
W takim razie po co ten kawał był?? Aż tak cię korciło żeby mi o tym opowiedziec? Napisz to na kawały.pl a nie mi!
Odpowiedz
Cytat:Pomogli mi eksperci od AE prosto z mostu a nie jakieś gówna wypisują i zabierają czas jak ty!!!
W informatyce panuje zasada Shit In - Shit Out. Zadałeś pytanie tak jak zadałeś, dostałeś złą odpowiedź. Może Pinto się dostatecznie nie skupił, na szczęście masz specjalistów od AFX, choć akurat AFX mało ma wspólnego z Vegasem. Możesz być niezadowolony, że nie dostałeś kawy na ławę, ale daruj sobie teksty w stylu "zabierają czas tak jak ty".

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości