Problem z video
Witam. Jeśli chodzi o obsługę środowiska Sony Vegas, czy samą obróbkę video jestem początkującym. Borykam się obecnie z problemem, którego nie potrafię rozwiązać samodzielnie. Mianowicie nagrywałem pewne filmiki z różnych gier komputerowych za pomocą programu CamStudio (przy pomocy kodeka ffdshow video codec do formatu MPEG-4). Generalnie jeśli chodzi o stosunek jakość/objętość był on dla mnie satysfakcjonujący dlatego też zapisywałem filmy w ten sposób. Odtwarzając je (np. w MPC) wszystko jest okej. Jednak kiedy dodaję filmik w SV na Video Track w oknie podglądu obrazu jest on mocno zniekształcony(?). Sam nie wiem jak to nazwać. Kompletnie nie da się rozpoznać obrazu. Jest on mocno zaciemniony i zaszumiony. Początkowo myślałem, że jest to jakiś błąd odtwarzacza SV związany z rozdzielczością (sam nie wiem), lecz po zapisaniu do pliku dalej jest to samo. Nie wiem czy dostatecznie jasno opisałem mój problem. Dołączę screeny w razie czego.

Screen (oryginał).
Screen z SV.

Nie wiem po stronie czego leży wina. Coś źle mam skonfigurowane w SV? Dodam jeszcze, że zmieniłem kodeki z K-lite pack 6.x na 7.7.0 i tak jak podejrzewałem nic to nie dało.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości