Dwie sprawy
1) Dlaczego skoro mam kodeki w systemie (widzi je Hypercam przecież, mogę je z niego wybrać) a jak zgrany w ten sposób klip wrzucam do Vegasa to mam zielony ekran? Nie kumam

2) Włączcie Vegasa 10. Wejdźcie w zakładkę FX. Przejedźcie kursorami szybko od góry do dołu (strzałkami na klaw.) i zobaczcie czy Wam wyjebie program.
Odpowiedz
1) To, że masz kodeki w systemie to nic nie znaczy. Kodek to także program, który ma swoje procedury wejścia wyjścia i żeby dogadać się z inną aplikacją - wszystko musi ze sobą "gadać". Jeżeli cokolwiek nie pasuje, dostajesz przedziwne rezultaty. Dodatkowo wcale nie jest tak, że danych kodek nie musi automatycznie działać wszędzie.
2) Nic takiego się nie dzieje, nie udało mi się w ten sposób wyłożyć Vegasa, co stawia pytanie nr 1 w innym świetle. Może warto by przejrzeć komputer?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
1) No to idąc tym tropem to nigdy nic nam niczego nie gwarantuje przecież. Kodek masz, program do zgrywania masz a i tak nie zadziała.

2) No nie wiem czemu. Ja mam tak, że jak uruchomię Vegasa (10) i zaznaczę jakiś efekt i szybko zjade strzałkami na inne w dół to się zawiesza. Może to wina jakiegoś pluginu, który też tam widnieje?
Odpowiedz
A program i pluginy oryginalne oczywiście?
Jakiś raport się pojawia (z błędem)...?
Jeśli problem programu - to zawsze można go zgłosić do sony...
a jeśli problem z pluginem - do producenta plugina...
Odpowiedz
Powtarzam - kodek ma swoje wyjście, wyjście, jakieś ta wymogi co do dostarczanych danych. Sam też daje jakieś dane. Jeżeli z jakiegoś powodu nie jest możliwe zbudowanie poprawnego grafu, to robią się cuda.
Vegas Pro jest programem przeznaczonym dla profesjonalistów, którzy używają takiego a nie innego sprzętu i takich a nie innych kodeków i formatów danych - słowem kluczowym jest tu broadcast. To, że ludzie pakują tam każde gówno jakie im wpadnie w ręce, począwszy od domowych kamerek rodem z Biedroniki czy Lidla, po specyficzne formaty danych, takie jak Fraps czy Hypercam.
A tak nawiasem mówiąc - teraz do mnie dopiero doszło, że dostarczone informacje są, jak to mówią, z dupy. Problemem nie jest Hypercam, tylko jakiś kodek, który używasz do zapisywania screencasta. Nawiązując do tego co napisałem wcześniej, być może Hypercam koduje wideo na tyle niepoprawnie, że Vegas nie wie co z tym zrobić.

Odpowiedz
To jest raport tego błedu:

Problem Description
Application Name: Vegas Pro
Application Version: Version 10.0c (Build 469)
Problem: Unmanaged Exception (0xc0000005)
Fault Address: 0x006F9DC5
Fault Offset: 0x002F9DC5

Fault Process Details
Process Version: Version 10.0c (Build 469)
Process Description: Vegas Pro
Process Image Date: 2011-01-03 (Mon Jan 03) 09:02:04

To chyba raczej żaden plugin bo wywala program już "u góry FXów", a tam nie ma nic nowego.

I jak chcecie sprawdzić sami to NACISKAJCIE strzałki a nie wciśnjcie i trzymajcie do końca.

No ja wiem że problemem nie jest Hypercam tylko kodek O tym mówię, prawda?
Tylko że on działa w systemie a tylko w Vegasie nie.
A co do kodeków to po nagraniu Hypercamem, mogę go potem otworzyć w systemie przez Windows Media Player. Więc to oznacza, że dekoder jest w systemie. Zatem dekoder działa w systemie a w Vegasie już nie?

Odpowiedz
Cytat:I jak chcecie sprawdzić sami to NACISKAJCIE strzałki a nie wciśnjcie i trzymajcie do końca.
Sprawdzałem, zarówno trzymając jak i "odgrywając Chopina". Nic się nie dzieje.
Przede wszystkim sprawdź, że na wyższej wersji jest to samo. Masz wersję "C", najnowsza jest "E". Oczywiście istnieją spiskowe teorie, że każda następna jest wolniejsza, ale osobiście wolałbym program wolniejszy ale co się nie wali, niż szybszy co się wysypuje.
Problemem może być błąd Vegasa, ale może być też cokolwiek innego - np. QuickTime, sterowniki od karty dźwiękowej, jakiś kodek w systemie.
Generalnie jest to pytanie do supportu Sony.
Cytat:No ja wiem że problemem nie jest Hypercam tylko kodek O tym mówię, prawda?
No właśnie nie piszesz o jaki kodek chodzi, albo tego nie widzę. Strzelam w ciemno, że Xvid. Czy tak?
Cytat:A co do kodeków to po nagraniu Hypercamem, mogę go potem otworzyć w systemie przez Windows Media Player. Więc to oznacza, że dekoder jest w systemie.
A dlaczego przyjmujesz za pewnik, że oznacza to, że jest w systemie? Wcale tak nie musi być, jest wiele programów które mają swoje biblioteki i wcale nie są im do szczęścia potrzebne zewnetrzne kodeki i do tego nie udostępniają swoich mechanizmów innym programom. Ba, są takie, które np. widzisz w systemie, a nie możesz z nich skorzystać w jakimś programie, bo tak sobie wymyślił producent - ze względów licencyjnych.
Cytat: Zatem dekoder działa w systemie a w Vegasie już nie?
Tak, może tak się zdarzyć. Proponuję zapoznać się z tym: http://pl.wikipedia.org/wiki/DirectShow

Odpowiedz