Mikrofon w słuchawkach czy osobno?
Witam.Zdaje się,że będę musiał kupić soie nowy mikrofon.Dotychczas posiadałem taki beznadziejny w słuchawkach za jakieś 10-20 zł.I teraz mam pytanie,jaki nowy kupić? W słuchawkach czy oddzielny? Moim zdaniem ten w słuchawkach jest wygodniejszy,a poza tym oddzielny może zbierać pozostałe dźwięki (tak słyszałem) więc jaki kupić? Możecie coś polecić? I ile dam za jakiś dobry mikrofon? Zmieszczę się w 100 zł.?
Odpowiedz
Wpierw sam musisz sobie odpowiedzieć do czego ci ten mikrofon będzie potrzebny. Czy priorytetem będą cs'y i inne gierki czy zupełnie inne czynności. Jak chcesz np. nagrywać piosenki to taki w słuchawkach raczej się nie sprawdzi.
Odpowiedz
Ja potrzebuję do programów typu skype,team speak,mumble itd. Czyli do programów do komunikacji. Oraz do nagrywania komentarza,we FRapsie czy innym rejestatorze dźwięku.
Odpowiedz
Jeśli chcesz do Skype'a, lub innego komuniatora - to wystarczy taki w słuchawkach.

jeśli chcesz nagrywać komentarze - dla siebie - też wystarczy,
Ale jeśli chcesz to później gdzeiś pokazywać (np. YT) - to wybacz, ale osobiście mam trochę dość tych gównianych jakościowo trzeszcząco-pierdzących komentarzy.

Ja bym Ci polecił oczywiście w miarę profesjonalny sprzęt, ale cena na pewno by Cię odstraszyła...

Ostatnio popularne są mikrofony na USB - moim zdaniem trochę kupa - ale do komentarzy powinny wystarczyć, nawet całkiem dobrze przenoszą głos...

Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz próbki na tym forum - Bunch taki posiada... więc albo po jego postach - albo po moich dojdziesz do tego tematu.

A tak generalnie mikrofony dzielimy głównie na:
- dynamiczne (zwykłe, zbierające tylko z bliska, najczęściej spotykane na scenie),
- pojemnościowe (bardzo dobrze brzmiące, ale przenoszą wszystko co tylko słychać - więc do nagrywania niezbędne będą wręcz studyjne warunki - cisza w domu),
- gówniane (takie do skype - oprócz głosu ludzkiego nie zbierają nic innego, a nawet głos brzmi jak przez telefon).

Do nagrywania głosu taki gówniany powinien wystarczyć - ale w tej półce też znajdują się lepsze i gorsze.
tutaj jest próbka:
(08-10-2011, 3:09)Bunch napisał(a):  Proszę, oto i nagranie.

[Obrazek: mateuszar.jpg]

Z góry dzięki. Kliknij na obrazek by pobrać plik.
Odpowiedz
No ak,ja posiadam gównianyz niskiej półki.Ale chcę jakiś fajny mikrofonik tak do.. 100-150 zł max.
Gościu którego subskrybuje ma fajny mikrofon. Bardzo usatysfakcjonwałaby mnie taka jakość.

- wziąłem pierwszy lepszy poradnik,dobra jakośc i taką bym chciał.
Odpowiedz
No to w czym problem spytać się gościa o jego mikrofon?
Odpowiedz
No wiem.Ale może możecie mi polecić co innego? Nie będę się rzucał od razu na pierwszy lepiej mieć trochę wiekszy wybór ^^
Odpowiedz
Jak będziesz miał do wydania 1000zł, to Ci pomogę wybrać.
Na mokrofonach do stówki - powiem Ci szczerze - nie znam się.
Odpowiedz
No to kiepsko.Mikrofon tego kolesia to raz,stojący odzielnie i dwa - nazywa się "elecome microphone"
Odpowiedz
Mi tam najlepiej się nagrywa jak mam mikro w słuchafonach (creative fatality)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości