5.1 Surround
Witam,

potrzebuje wsparcia w temacie dzwięku 5.1 w Sony Vegas.

Otóż chciałbym uzyskać taki efekt - na przednich głośnikach chce mieć dzwięk z jednej ścieżki dźwiękowej, natomiast na tylnych głośnikach z innej.

Utworzyłem projekt z dźwiękiem 5.1 Dodałem dwie ścieżki audio. Zaznaczyłem, które głośniki mają działać na której ścieżce. Niestety objaw jest taki, że na wszystkich głośnikach słychać wszystkie ścieżki. Czy ktoś ma doświadczenie w temacie i może poratować wiedzą??

Pozdrawiam
Damian
Odpowiedz
A jak masz na mikserze w Vegasie?
Jak reagują Output Meter - osobno dla każdej ścieżki (tył, przód, lewy, prawy)? czy wszystkie razem?
Odpowiedz
Nie wiem czy output meter to to samo co mixer, ale sterując osobno każdym głośnikiem objaw jest prawidłowy, tzn. albo jest dźwięk albo go nie ma.
Odpowiedz
Output Meter to graficzny wskaźnik wysterowania na mikserze, na którym łatwo zauważyć, czy głośniki są niezależny, i czy sygnał idący na poszczególne głośniki się różni (czy wszystkie wskaźniki chodzą równolegle, czy niezależnie).
Pytam, bo to by nam zawęziło podejrzanych ;)
- jeśli chodzą równolegle - to rozłożenie na poszczególne kanały jest źle zrobione na trackach,
- jeśli chodzą niezależnie - to może być błędne ustawienie w ustawieniach programu - w zakładce z opcjami audio (opcje sygnału - wybór karty dźwiękowej).
Odpowiedz
Problem się rozwiązał - był ukryty w audio device. Zmieniłem na Direct Sound Surround Maper i poszło. Nie wiem tylko czemu jak była wybrana wbudowana karta audio to był problem.

Dzięki za wskazówki i help.
Odpowiedz
nie byłoby, gdybyś ospowiednio ustawił...
Po wybraniu karty w audio device, a konkretnie w : Audio device type, można dodatkowo ustawić:
- Default stereo and front playback device,
- default rear playback device,
- default center and LFE playback device.

Te dodatkowe opcje można również zmienić z pozycji Mixera (pojawia się doddatkowa ikona...)
przypuszczam, że tu był bałagan ;)
Odpowiedz
To mam jeszcze jedno pytanie.

Problem projektu został rozwiązany. A teraz jak prawidłowo to wyeksportować do DVD Architect, bo renderując do avi mam tylko audio jako stereo. Czy w Architekcie będzie to widział jako 5.1??
Odpowiedz
Do Architecta w AVI?

A nawet jeśli tak chcesz, to najlepiej dźwięk osobno - do AC3
Poza tym, można użyć funkcji: Enable Multichannel... przy renderowaniu
Odpowiedz
To do Architecta w jakim formacie wyrzucać? Myślałem, że tworząc DVD najlepiej w avi.
Odpowiedz
Jak chcesz drugi raz przekodowywać, to możesz do avi...
http://efix.pl/archiwum-efix/tutoriale/2...itect.html

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości