Test canona
Zobaczcie i oceńcie. Kolory ustawione w aparacie nic więcej nie kombinowałem.

Odpowiedz
Jakiego obiektywu używałeś?Zapewne stockowy bez żadnej stabilizacji?
Odpowiedz
(09-26-2011, 18:48)Rysio napisał(a):  Jakiego obiektywu używałeś?Zapewne stockowy bez żadnej stabilizacji?

Tak jest. I to się nazywa KIT. Ale już się zaopatrzyłem w kilka ;)
Odpowiedz
Zwał jak zwał, ale na tym przykładnie widać że bez dobrego obiektywu, ani rusz z lustrzanką.
Odpowiedz
Ja wychodzę z założenia, że niestety nie obiektyw i wypas kamera robią film... :( Śmiem twierdzić, że na każde 100 osób zajmujących się filmowaniem, 99 nie zrobiło by nic fajnego nawet gdyby dostali na Gwiazdkę REDa z obiektywami za 100 k$.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Efix to wiadomo, zgadzam się z tobą, ale chodzi mi o stronę techniczną ;)
Odpowiedz
Mi także, uważam, że strona techniczna "filmu nie czyni"... Pomaga, ale nie czyni...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
co do "robienia" filmu to śmiem twierdzić(acz to tylko moje skromne zdanie) lustrzanką najlepiej kręci się filmy obiektywami o stałej ogniskowej (oczywiście można używać obiektywu innego ale istnieje prawdopodobieństwo że przez przypadek dokonamy transfokacji)
Odpowiedz
(10-04-2011, 20:09)bobik243 napisał(a):  co do "robienia" filmu to śmiem twierdzić(acz to tylko moje skromne zdanie) lustrzanką najlepiej kręci się filmy obiektywami o stałej ogniskowej (oczywiście można używać obiektywu innego ale istnieje prawdopodobieństwo że przez przypadek dokonamy transfokacji)
Bzdury :) Ja tak jakoś od 1,5 roku filmuję lustrzanką i twierdzę, że przypadkowa zmiana ogniskowej w 99% obiektywów jest niemożliwa. Dwa pokrętła, niezależnie działające od siebie, oddalone o ok. 1cm, dodatkowo na pierścień zmiany ogniskowej trzeba działać większą (bez przesady, ale czuć opór) siłą niż na pierścień ostrości.
Odpowiedz
Zgodzę się z przedmówcą. Aczkolwiek tutaj zaprezentowałem kilka urywków pracy na lustrzance z kitowym obiektywem 18 - 55 więc niby nic a jednak :P Bez wspomagaczy i statywu. Dopiero zaczynam z tym "przygodę" teraz już mam kilka obiektywów M42 które przy dobrej przejściówce dają radę zwłaszcza f/1,8. Poza tym stało ogniskowe mają jedną fajną rzecz... Są zazwyczaj jaśniejsze ;) Pochodziłem po kilku stronkach i poczytałem sobie kilka rzeczy. I jednak wszyscy przesiadający się na lustrzanki niestety ale finansowo są zmuszeni do zakupienia dodatkowych sprzętów. Ale to chyba normalne aby być bardziej PRO :D
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości