Efekt Nieosrości
Witam Jestem nowy na forum to mój pierwszy temat

Moje pytanie brzmiczy możliwe jest uzyskaś takie efekt?
[Obrazek: 6484939.jpg]
FOTO

chodzi o uzyskanie nieostrości na 1/3 góry i dołu ekranu , z ostrym środkiem.

chodzi o uzyskanie takiego efektu podczas całej długości klipu

pozdrawiam
Odpowiedz
Dwa tracki, na jednym obraz ostry, na drugim nieostry i maska. Możesz użyć maski z Pan/Crop z ustawionym wysokim parametrem wtapiania, albo choćby Cookie Cutter.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(09-19-2011, 8:27)efix napisał(a):  Dwa tracki, na jednym obraz ostry, na drugim nieostry i maska. Możesz użyć maski z Pan/Crop z ustawionym wysokim parametrem wtapiania, albo choćby Cookie Cutter.

wszystko co napisałeś brzmi dla mnie jak magia ale poszukam dzięki
Odpowiedz
1. Zrób dwie ścieżki
2. Na każdą z nich nałóż ten sam film
3. Do górnej ścieżki dodaj filtr rozmycia, np. Gassian Blur i dobierz taki poziom jak potrzeba.
4. Dodaj teraz filtr cooki cutter, wybierz rectangle i pobaw się Feather.

Oczywiście to jadna z wielu metod.

Odpowiedz
dzieki popróbuję wieczorem
Odpowiedz
to ja mam kilka pytań

1 dlaczego w tym podglądzie video zdjęcia które wrzuciłem 250 szt. są nieostre?
chyba po to by szybciej to szło ale jak chcę zamontować blur filter troszkę to nie fajne

2.czy lepiej porobić filmiki po gdzie stosuje jedne ujecie filtr i zapisuje jako filmik a potem mam takich 34 filików i wrzucam i łącze? czy jak zaposze to jako film będzie to ok jakościowo jeżeli zaczne je łączyć.

3 jak zapisać ? w jakim formacie? i gdzie?
bo jest tylko jako projekt?

4 jak zrobic podgląd filtra? bo go nakładam są suwaki i tyle

ok z tym filtrem to już wiem że musze zapisac jako filmik bo mi tylko na jednym zdjeciu montowało
Odpowiedz
Cytat:jak zapisać ? w jakim formacie? i gdzie?

Wiesz, że to pytanie to niemal ban?

Odpowiedz
(06-03-2013, 21:32)efix napisał(a):  
Cytat:jak zapisać ? w jakim formacie? i gdzie?

Wiesz, że to pytanie to niemal ban?

:)))

@5ort
Musisz wyrenderować, czyli zmienić twój projekt na video.
Moze najpierw zapoznaj się z narzędziami i tym co oferuje Sony Vegas a później bierz się za tworzenie efektów wizualnych, które możesz uzyskać łącząc różne rzeczy?
Odpowiedz
wiem że zaczynam trochę z wysokiego C ale musze zrobić to i nie mam czasu na zapoznawanie sie z innymi rzeczami. wiem ze dla was to policzek ale mam za dużo na głowie.

dowiedziałem się conieco bo dobrze ze sa ludzie co tutki robią:).

co do efix'a to troce wyrozumiałości wystarczyło by. ja jestem adminem i modem na 4 różnych stronach czy forach i nigdy tak do kogoś nie pisałem.

jak przychodził jakiś frajer i sie chciał fotografii nauczyć w tydzień to po prostu pisałem, "gościu weź najedź strzałką na gumkę (2 z lewej i 5 od góry) i kliknij tu czy tam"

a nie jakieś komenty niepotrzebne

wsZystko dowiem sie sam dziękuje za zaangażowanie bo precyzję sobie znajdę potrzebuję tylko czasem rad których nie łatwo znaleść w necie

tak czy siak dzięki
Odpowiedz
I to nas różni kolego, ponieważ mi zależy, jak komuś pomagam, żeby zrozumiał co i po co robi, a nie żeby zrealizować jakąś doraźną potrzebą rozpieszczonego gimbusa który chce zabłysnąć.
Jeżeli ktoś chce się nauczyć - pomagam i uczę. Powód? Zainwestowałem w swoją wiedzę sporo czasu i sporo pieniędzy, więc żądam odrobiny pokory i jakieś pracy w zamian. Nie wiem na jakich forach jesteś modem i adminem, moje adminowanie od ponad 10 lat się nie zmienia. Jeżeli przychodzi jak to określiłeś uroczo - frajer, który chce szybko kliknąć strzałkę i zrobić efekt bo nie ma czasu, to mój komentarz jest niezmienny - nie piszę ""gościu weź najedź strzałką na gumkę (2 z lewej i 5 od góry) i kliknij tu czy tam" tylko oddaję dwa strzały ostrzegawcze. Na wszelki wypadek w głowę. Jeżeli Ci nie odpowiadają moje zasadę po prostu dodaj mój nick do "zablokowanych" i nie będziesz mnie widział. Pasuje?

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości