Camtasia vs Vegas Movie Studio HD Platinum 11 Production Suite
Witajcie

Tak jak w temacie, interesuje mnie porównanie produktów:

Camtasia i Vegas Movie Studio HD Platinum 11 Production Suite

Potrzebuję robić od czasu do czasu proste filmy, acz efekty są mile widziane (rozmycia obrazu, jakieś odjazdy etc.). Póki co nie muszą to być jakieś odlotowe efekty, lecz tak coś czuję, że z czasem będę miał ochotę na więcej, więc zakup programu jest taki przyszłościowy można powiedzieć. I dlatego pytam, aby potem nie okazało się, że potrzeba jednak przesiąść się na inny program. A to strata czasu na zapoznanie się z nowym softem, no i kasiorki ubędzie.

Camtasia jest droższa od konkurenta i mam obawy czy Vegas Movie Studio w tej wersji nie jest jakimś bardzo okrojonym produktem.

Jestem laikiem w tematyce filmowej, lecz chyba złapałem bakcyla. Do tej pory wystarczało mi Animoto. Super sprawa, ale niestety ma poważne ograniczenia - prawie nic tam nie można zmieniać (kiedy jaki efekt, a o parametrach efektów to już nawet nie wspomnę).

Jak ktoś może coś popisać to bardzo proszę doradźcie co wybrać, abym potem w brodę sobie nie pluł.
Odpowiedz
Tylko jakby to powiedzieć... Porównywanie Camtasii z Vegasem to jak porównywanie wałka malarskiego z aerografem. Zasadniczo jedno i drugie ma związek z malowaniem, ale służy do czego innego.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Efix, dzięki za odzew! napisz proszę coś więcej,
tak żeby laik był w stanie podjąć jakąś decyzję - co zakupić.
Do tej pory nie miałem okazji bawić się z edycją video, choć z edycją grafiki nie mam problemów (sprawnie korzystam z Photoshopa). Jedyny mój kontakt to wymienione wcześniej Animoto, no ale to można powiedzieć jako brak kontaktu z edycją video ;-) bo to bardziej złapanie bakcyla żeby pójść w tym kierunku :-)
Odpowiedz
Camtasia to narzędzie do (ogólnie) zgrywania tego co się dzieje na ekranie. Coś tam edytować też może, ale głównie to tzw. screenrecorder.
Vegas t program do edycji wideo. Ciecia i klejenia plus parę ekstra dodatków. Proponuję Ci wersję Vegas Studio HD Platinum, nie jest droga, a zanim kupisz możesz się przez 30 dni pobawić w pełni działającą wersją próbną. http://www.sonycreativesoftware.com/down...iestudiope
Przekonasz się, czy w ogóle to ogarniasz, czy komputer to uciągnie itd.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Jakiś czas temu przeglądałem na YT tutoriale Camtasii, no i widać, że ciekawie można edytować w niej filmy. Są ścieżki video i audio, są jakieś efekty. Nawet miałem demo programu i poklikałem odrobinkę.
Fakt, dużo tutków dotyczyło zgrywania materiałów z ekranu, coś jakby screen shot video.
Jeśli powiadasz, że to do Vegasa nie dorasta, to lecę po demo.
Dzięki za info, pociągnę, pobawię się i pewnie nastanie jasność :-)
Odpowiedz
Ja obstawiam tyły Vegasa.I (nie wiem który raz to już piszę) Oczywiście zgadzam się z Efixem. ;d I nic nie dodam więcej.Camtasia jest po to,że jak coś w niej nagrasz,to od razu dodasz proste napisy i inne pierdoły.
Vegas nawet w wersji Platinum wyciągnie wiele więcej.Więc On napewno Ci na dłuuuuugo.. starczy.. Jeżeli nie zamierzasz robić jakiś profesjonalnych efektów które robi się w Adobe After Effects to Vegas w sumie jest najlepszym zakupem na zawsze.. i jest dużo tutków ^^
Odpowiedz
Dzięki,
tak, fora takie jak to oraz tutki w różnych pomniejszych stronach to duży atut.
Odpowiedz