renderowanie z AVCHD pod architecta
Witam,
Jestem zupełnie zielony w tej materi wiec proszę wybaczenie jeśli moje pytania będą głupie :)

1. Czemu z architekcie maksymalna rozdzielczość w DVD to 720x576?
2. Mam filmy wyplute przez mały kompakt sony o rozdzielczości 1920x1080.
Jak mam wyrenderować to pod architekta tak żeby nie było straty jakości, nie zmniejszając rozdzielczości żeby architekt ponownie nie renderował tego?
dzieki
Odpowiedz
1. To jest standard formatu DVD. Jeżeli chcesz wyższej - Blu Ray.
2. Jak wyżej.
Standard DVD dla Europy to właśnie 720x576 - masz pewność, że będzie dobrze działało z każdym odtwarzaczem DVD przeznaczonym do użytku na tym terenie.
Wyższa rozdzielczość jest natywnie dla standardu HD-DVD (którego i tak większość odtwarzaczy nie obsługuje) oraz dla Blu Ray, który ciągle zyskuje nowych zwolenników. Niestety, ale do Blu Ray potrzebujesz (jeśli nie masz) nowego odtwarzacza, nagrywarki do komputera i ewentualnie nowego telewizora, jeżeli Twój aktualny nie jest HD.

Mógłbyś podać, na czym chcesz oglądać - ułatwiło by to sprawę, nie byłoby wróżenia z 'fusów'.
Odpowiedz
Aby oglądać obraz Full HD niestety jest potrzebny odtwarzacz Bluray. Ale tu jest pole manewru, bo można nagrywać płyty Bluray np. kodekiem AVC lub mpeg2 w rozdzielczościach 1920x1080 albo zgrać w takiej rozdzielczości kodekiem AVC (materiał nie dłuższy niż godzinny) i nagrać to na zwykłą płytę DVD, ale odtwarzać na Blurayu. Wtedy też masz pełny Full HD i można cieszyć oko. Ta metoda jest dla tych, którzy nie mają dostępu do nagrywarki Bluray.
Odpowiedz
Jest jeszcze jedno wyjście - skorzystanie ze standardu DivX - tam też można zrobić menu (bez większych bajerów ale jednak) i jednocześnie zachować obraz FullHD.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
JAk chcesz zrobić DVD-AVCHD - to musisz wybrać w projekcie - Bluray, a jako nośnik - DVD. Ot cała filozofia.
wtedy masz na płycie DVD film w 1920x1080 - ale na zwykłym odtwarzaczu DVD (takim "do telewizora") nie odtworzysz - no chyba, że jest zgodny ze standardem DVD-AVCHD
Odpowiedz
Z odtwarzaniem tych płyt "bly-ray na dvd" też nie jest tak słodko, nie wszystkie urządzenia się z tym lubią.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Odtwarzacze bluray tanie, płytki też są już tanie, więc nie ma potrzeby kombinowania jak koń pod górkę.
Odpowiedz
Mo to już nie wiem :) Sporo mi rozjaśniliście ale też i zmartwiliście....
Sprawa wygląda tak że ja nagrywam tym małym ustrojstwem filmy z nurkowań i sprzedaje je ludziom.
Pracuje na bardzo starym lapku, renderowanie w vegasie pochłania mi 1000% czasu montażu i chciałbym uniknąć ponownego renderowania w architekcie.
Kupno nagrywarki BD na dzień dzisiejszy nie wchodzi w rachubę.
Są jakieś optymalne ustawienia? Może jakoś screen?
pozdrawiam i dziękuje

Odpowiedz
Kagyu - jeśli sprzedajesz - to zarabiasz, więc moja rada - zainwestuj kilka stów - na pewno się wróci.
Chyba, że liczysz na sprzedawanie przez najbliższe 10 lat płyt z napisem Verbatim (o ile nie są za drogie) i podpisanych pisakiem (jakieś bazgroły, bo kaligrafia umiera)...
Nagrywatki Bluray już nie kosztują 1200...

Tak jak napisałem wyżej - możesz robić płyty DVD-AVCHD, czyli jakość FULL HD na DVD, ale ile Ci się zmieści materiału? pół godziny? chyba, że ostro polecisz na bitrate'cie.

Jeśli nadal uważasz, że nie kupujesz BD, ani nie zmieniasz komputera, to przestaw kamerę na jakość DVD - zaoszczędzisz czas i nerwy przy obróbce.
Odpowiedz
Kasa z tego jest bardo okazjonalna i symboliczna wiec nie ma mowy o kupnie nowych zabawek do tego. Robię to raczej dla zajawki.

Ten aparat nie ma formatu dvd. Mam do wyboru jeszcze AVCHD 1440x1080
i jakieś mp4.
Finalny materiał musi być jak najbardziej uniwersalny > czyli odtwarzalny w każdym domowym dvd.

Jak ustawić opcję renderowania tak żeby obraz sie nie rozsypywał i żeby nie trzeba było jeszcze raz mielić w architekcie? <zrobiłem już test z tym 720x576 i wszystko sie sypie,coś jakby mora no i trace 16:9 co zniekształca obraz..... :( nie wiem jak to się fachowo nazywa>
Odpowiedz