9 Pro - ograniczony Import Media
Witam.

W konsekwencji moich problemów z Uleadem spróbowałem "waszego" edytora filmów, Sony Vegas 9 Pro (poza tym już dawno planowałem się na niego przeprowadzić - problemy z Uleadem to był jedynie pretekst).

Okazuje się, że opcja Import Media jest w stanie wrzucić mi do projektu 144 plików MPEG. Rozdzielczość owych plików jest nietypowa (800x450) - przekonwertowałem je do takiej z kamerowych MTS-ów, ponieważ rzutnik w naszej sali projekcyjnej ma natywną 800x600, a chciałem wykorzystać jego wszystkie piksele zachowując proporcje 16:9. Poza tym, mój komputer:

(Pentium 4 2.4GHz)
(Win XP Pro + SP3)
(Grafika 256MB, RAM 2GB)
(DirectX 9.0c)
(Visual Redistributable 2005 + 2008)
(.NET Framework od 2.0 do 4.0)

nie jest w stanie obrobić AVCHD. W każdym razie, po osiągnięciu 144 plików MPEG w 800x450, program odmawia wrzucenia 145-ego (nieważne, którego - zatem nazwa chyba nie gra roli).

Ulead Videostudio nie sprawia takiego problemu. Tam mogę wrzucić 600 klipów (bo tyle mam) i się nie burzy - co mnie trochę dziwi, gdyż jest zdecydowanie mniej zaawansowany od Vegasa.

Czy to może być jakiś wbudowany limit, czy raczej błąd konfiguracji? Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości