Parkour/3run film ze zlotu
No więc umieszczam, chociaż wiem, że tego typu filmów to pewnie macie tu na pęczki. ;p Korzystam z Vegasa 8, z podstawowego pakietu. Chętnie przyjmę wszelkie uwagi. Mam do sklejenia jeszcze jeden film, także od razu mogłabym się zastosować do Waszych rad.

Odpowiedz
Cosik żeście siostro spieprzyli przy renderze, fatalnie się to ogląda przez te ghosty. Czym to było kręcone (jakie parametry filmu), jakie miałaś ustawienia projektu i jakie renderu?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
720x576
16:9
25fps

1920x1080
25fps
Przekonwertowane do .mpg 720x576, 16:9, 25fps

Ustawienia projektu:
http://img692.imageshack.us/img692/4246/vegt.jpg
Z tym ze w template było PAL DV Widescreen.

Wyrenderowane do .wmv, 1280x720... i nie wiem co jeszcze, bo w sumie tylko rozdzielczość wtedy zmieniałam, resztę ustawień miałam domyślnych tak jak mi się tam pokazało.

Odpowiedz
No to prawie ok, tyle, że
a) niepotrzebnie renderujesz do 1280 - po co? Z próżnego i Salomon nie naleje. Film będzie miał owszem - większą rozdzielczość ale jak rozciagniety sweter.
b) Ustaw w projekcie field order na none i tak tak samo wyrenderuj bez przeplotu.

Odpowiedz
wyrenderowałam wcześniej do 720x576 i jakoś brzydko to wyglądało, mało i kwadratowo... Dlatego wzięłam większą rozdzielczość. I też chyba dzięki temu mam na youtube jakoś 760.

A jest przeplot? Sprawdzałam na youtube na najwyższej jakości to nie było... chyba, że chodzi o to kijowe rozmywanie się obrazu, "ghosty". Z tym ze to samo miałam już na surowych plikach z jednej z kamer... Ale mi właściciel powiedział, ze u niego tego problemu nie ma i najwyraźniej to problem u mnie z odtwarzaczem video.

Ale to samo mam też na innej kamerze z tego drugiego filmu co mam kleić... Nawet jeszcze bardziej. Lekki ruch kamerą i wszystko się tak beznadziejnie rozmywa. W sumie fajnie by było się tego jakoś pozbyć...
Odpowiedz
Jeżeli kamera kręci z przeplotem to przed wrzucenie na YT usuń go. Wrzucaja 720x576 (szablon Wide DV oczywiście) musisz oczywiście ustawić na YT tag 16:9 żeby właściwie rozciągnęło (zakładam, że kamera też tak kręci).
Jasne, możesz renderowac do 720p ale bo ja wiem, czy jest sens...
Ghosty powstają zwykle kiedy właśnie YT po swojemu usuwa przeplot i robi blending, albo jak kolega dał Ci materiał z kamery która kręci np. w NTSC i masz tam 30 klatek na sekundę. Ustaw wtedy dla każdego eventu "Disable resample" i pozbędziesz się duchów.

Odpowiedz
Możesz dać jakiś najkrótszy surowy klip na którym jest ruch, to wrzucę u siebie do Vegasa i powiem Ci do czego wyrenderować aby ich nie było. Powiedz jeszcze do jakiego formatu zapisujesz? Aaaa... WMV, to bardzo dobrze. Wbrew temu co tu mówią, jest najmniej kłopotliwy i wspaniale prezentuje się na polu jakość/waga.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
720x576
25fps

640x480
4:3
30fps

1280x720
30fps

Tu są parametry z kamer/aparatów, które nagrywały mi klipy do drugiego filmu. To w takim przypadku do czego renderowac, żeby było dobrze? Bo tutaj mam i 25fps i 30fps... i 16:9 i 4:3... tak kijowo, bo mam wszystko. ;\ Bunch, poprzesyłać Ci po jednym pliku z każdego sprzętu? :D

To "Disable resample" to tylko dla filmów z 30fps?
Odpowiedz
Możesz na wszystkie, nic się nie stanie, ale generalnie dla tych 30fps. No i teraz pytanie, którego materiału masz najwięcej i na którym najbardziej Ci zależy? Zasadniczo powinnaś zrobić projekt i render zgodnie z tym, ale - wiadomo, że całość jest tak dobra, jak najsłabszy element. Więc albo robisz PAL Wide no i niestety tracisz to co zyskałaś filmując w 720p, albo robisz projekt w 720p i godzisz się na to, że w momencie kiedy trafisz na fragment krecony w PAL 720x576 będzie widać wyraźny spadek jakości.

Odpowiedz
Najwięcej mam
720x576
25fps

Jedynie kilka z:
640x480
4:3
30fps

I trochę:
1280x720
30fps
Mogę je przekonwertować do 720x576 zawsze... nie wiem tylko czy zostawiać 30fps, czy przy konwercie zmienić na 25fps.

Czyli co, do 720x576 wtedy renderować? A jakie wybrać fps wtedy? No i co z tym 4:3, mam to rozciągnąć do 16:9? chyba tragicznie będzie wyglądało... a z kolei jeśli zostawię ramkę dwa paski po bokach no to też nie bardzo... najgorzej jak sobie youtube jeszcze jakieś paski od siebei doda ;\
Odpowiedz