Stabilizacja
Zobaczcie co udało mi się zrobić w garażu.
Stabilizacja typu Glicecam
Rezultat oceńcie sami.

Odpowiedz
A jakiś obrazek stabilizatora?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Na tę chwilę mam tylko takie obrazki
http://imageshack.us/f/843/stab2.png/
http://imageshack.us/f/11/stab1.png/

Miałem pokazowe zdjęcia tego ale przez pomyłkę usunąłem je z aparatu

A i zapomniałem dodać że ten stabilizator leży teraz połamany, rurka się zgięta i już na nic się nie nadaje. Miałem wypadek mały, ale to przez taki dodatek do tego doczepiony, mam to nawet na nagrane :/ Jak mi się zachce to od nowa zrobię może trochę dokładniej.
Odpowiedz
A ile filmów zrobiłeś przy jego użyciu?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
No widzę, że klasyczna konstrukcja, fascynuje mnie rączką i przegub tego urządzenia, po tych fotkach i filmie patrząc to taki półstabilizator (przód tył) :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Bunch - żadnego filmu jeszcze z tym nie nakręciłem, bo niedawno to zrobiłem. Może mi się uda coś ciekawego nagrać. Niedługo jeszcze wrzucę dokładniejszą prezentację.
Odpowiedz
Update:
Od nowa zrobiłem to ustrojstwo, trochę dokładniej niż poprzednie.
Obraz byłby bardziej stabilny gdyby obiektyw w aparacie tak nie latał, no i by była jakaś stabilizacja optyczna ale to już tylko w kamerkach.
A i jeszcze liczą się umiejętności poruszania się z tym i wyważenie :]

Odpowiedz
Ile byś sobie życzył za zrobienie takiego pod Canona 60D? Zestaw był by cięższy niż to czym ty nagrywałeś (o ile ma to jakieś znaczenie :P )
Odpowiedz
No oczywiście ciężar ma znaczenie ale pod większe aparaty/kamery nie ma co już tego robić. Przy mocniejszym machnięciu tym może coś pęknąć :p to przecież jest drewno, trzeba by było coś bardziej wytrzymałego kombinować pod większy sprzęt. Robiłem to w miarę solidnie, ale szczerze bał bym się wsadzić na to jakąś lustrzankę.
Odpowiedz
No bo sama 60D sporo waży plus grip (zawsze można go zdjąć) no i obiektyw, a Canon 24-105mm F4 waży dosyć sporo...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości