Vegas Pro 11 - tuż, tuż!
Oficjalne info:
http://www.sonycreativesoftware.com/vegaspro11

Zła wiadomość dla XPowców - nowy Vegas już tylko ba Vista/Windows 7. I raczej proponuję nie bawić się w 32 bity...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Zła wiadomość dla XPowców, bardzo dobra dla reszty.

"New! Support for RAW photo files"
Co to niby ma być? Uważają ludzi za idiotów, podając za nowość rzecz, która działa już w obecnej wersji?
Wychodzi na to, że jedyną rzeczą wartą wzmianki jest większe wsparcie dla GPU. Takie, jakiego oczekiwałem.
I kiedy wreszcie dadzą porządne renderowanie do AVC? To co teraz jest, to przecież śmiech na sali, nawet nie ma dwuprzebiegu.
Odpowiedz
Fajnie, jakby dali No-recompressing dla AVC, oraz dobre zniżki na Upgrade ;)
Co do XP?... ostatnio chyba było dziesięciolecie Xp... trudno wspierać...
Ja raczej myślałem, że Sony poczeka na wydanie Windowsa 8, zanim wypuści Vegas Pro 11, a może właśnie tak jest? (coś mi się obiło o uszy, że w przyszłym tygodniu wychodzi wersja beta Win8).
Odpowiedz
Nie, wyjdzie niestety jesienią, myślę, że najdalej za miesiąc, a kto wie, czy nie we wrześniu :(

Odpowiedz
Skąd ten smutek?
Jeśli reagujesz tak, po zabawach wersją beta, to ciekawie się zapowiada ;) ta wielka mi jedenastka...
Odpowiedz
Jeśli wsparcie GPU będzie takie jak w Adobe, to już od biedy mozna uznać tę wersję za udaną.
Odpowiedz
Tzn. tak - program został w części przepisany, chodzi to wszystko dużo lepiej na moje oko, m.in (nie mam pod ręką i nie mogę sprawdzić, testuję na innym komputerze, nie w domu) wydawało mi się, że widziałem dwuprzebiegowe kodowanie AVCHD. Ale brak mi jakiś spektakularnych zmian, jakiś mega nowości. W 10 to chociaż było 3D, tu - owszem jest dużo ulepszeń ale typowo pro, broadcastowych, z których raczej mały pożytek mają "zwykli" użytkownicy. Duży nacisk położono na OFXy i chyba powoli będą znikać "stare" pluginy. W każdym razie twórcy fragmovies nie znajdą tam jakiś superwodotrysków. A ja się krzywię, bo za szybko wydali ten soft - w 10 jest jeszcze parę niepoprawionych błędów a 11 na pewno nie będzie free (chyba, że jakiś cud...). Więc jak ktoś kupił 10 niedawno to się z lekka zdenerwuje...
No i oczywiście 11 też będzie ujawniać bugi. Co roko nowa wersja - wg mnie błąd, no ale taka walka na rynku...

Odpowiedz
A DVD Architect? Ja go nie używam, bo to jeszcze większa tragedia, jeśli chodzi o ustawienia renderowania.
A poza tym, ciekawe co tam robi logo RedGianta w zapowiedzi 11-tki.
Odpowiedz
Ja jeszcze - na swoim - korzystam z Windowsa XP.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Dla mnie dobra wiadomość jest taka, że jest już ich OFX-owy SDK :)
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości