MASOWE PRZENIESIENIE
cześć, mam pewiem problem mianowicie mam film ponad 1 godzinny...

w 12 minucie chcialbym wrzucic pewna scene która zapomniałem wrzuc... i tu jest zonk bo nie wiem jak przesunac reszte filmu czyli te 50+minut filmu... da sie cos takiego zrobic? nie moge nic usunac ani wyciac... jedyny sposob to przesunac caly film i wcisnac tą scenke :) Pomoże ktoś?
Odpowiedz
Jak nie możesz wycinać? ustawiasz kursor osi czasu i klikasz "S" ;p zamaskujesz przerwe jak bedzie widoczna,wrzucasz film i szafa gra ^^
Odpowiedz
mi kolego chodzi ,że nie moge wyciąć ponieważ zepsuje caly efekt... do konca jest wszystko porobione, efekty,muza itp(bo to nie jest 1 klip, tylko cała masa złaczonych filmików) wiec sie wszystko pomiesza, najdzie na siebie itd , ten film akurat jest podzielony na dni i akurat ta scena konczy pierwszy dzien a zaraz po niej zaczyna sie drugi.. wiec jedyne co moglbym zrobic to przesunac caly film od 12 minuty, wrzucic scenke i przesunac spowrotem ^^ tylko jak ._.
Odpowiedz
Przetnij film w miejscu gdzie chcesz coś wstawić, kliknij prawym klawisz, wybierz "zaznacz wszystko na praw od kursora" i po prostu odsuń. Jak się boisz ze się poprzestawia - zgrupuj eventy.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Przypuszczam, że chodzi Ci o to:
Auto Ripple (Ctrl + L) z opcją: All Tracks, Markers and Regions.
Chwytasz za klip, przed którym chcesz wkleić dodatkową scenkę i przesuwasz - pozostałe klipy przesuwają się razem (można jeszcze za pomocą kopiuj i wklej - ustawiając marker w miejscu, gdzie film ma się "rozszerzyć"...
Odpowiedz
Wiem, że to herezja, ale ja tam autoripple nie ufam :) :) :) Domyślnie wyłączam, czasem jest zbyt automatyczne.

Odpowiedz
Fakt - lepiej przenosić świadomie... ale moje przyzwyczajenie akurat do tej funkcji pozwala często zaoszczędzić dużo czasu... Zależy też, jaką opcję się wybierze.
Odpowiedz
Wciśnij parę razy "D" aż do oczekiwanej ikonki prostokątą. Nią możesz zaznaczać i jak zaznaczysz wszystko - przesunąć. Oczywiście ta opcja jest niedopracowana, bo twórcy Vegasa ją spartaczyli.

Pamiętasz, efix? ]:->
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Wg Ciebie. Ja nie mam żadnych problemów z zaznaczaniem czegokolwiek, nacisnę sobie jak mówiłeś parę razy D albo po prostu kliknę na ikonkę i zaznaczę co potrzeba, przesunę gdzie potrzeba. Jak się spieszy to użyję autoripple i np. trymera i też da radę. Po prostu nie lubię tego automatu, podobnie jak niektórzy np. jakiegoś koloru.
A jak baletnica nie potrafi tańczyć, to mówi, że ma buty za ciasne. Skąd Bunch po nowe baletki bo znowu jęczysz.

Odpowiedz
Nie jęczę a stwierdzam fakty. Ja też - OGÓLNIE - nie mam problemów z dojściem do tego jak coś zrobić inaczej, podobnie. Ale to nie zmienia faktu zabugowanego tego właśnie narzędzia. Sam żeś to zgłaszał do twórców przecież.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz