Trening Karate
Witam. Ostatnio nakręciłem z kolegą film o krótkim treningu karate w plenerze i chciałem wam pokazać efekty naszej pracy.

Odpowiedz
Super. Pierwsze pytanie. Ujęcia kamery! Jak, czym? Pływająca kamera.

PS

Przepiękna sceneria!

I jeszcze jedno...
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSmL1RyRzp8o4ckEhCVhjP...6F3w3xMCwA]

Moje imię jest KARATE!
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
(09-08-2011, 0:03)Bunch napisał(a):  Super. Pierwsze pytanie. Ujęcia kamery! Jak, czym? Pływająca kamera.

Dzięki.

Kamera to Canon 550D i kitowy obiektyw 17-55mm i nią wykonałem ujęcia w akcji a ujęcia lasu na początku i końcu pochodzą z Canona HV40 + Raynox 6600

Do stabilizacji użyłem dwóch przedmiotów:
1) Kran kamerowy - zbudowałem go ze starych stalowych nóg od stołu, dodałem przeciwwagę i mocowanie pod głowicę. Z tego kranu pochodzi większość ujęć. Na fotce jeszcze bez głowicy i przeciwwagi.
[Obrazek: kran.th.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

2) Slider Igus DrylinW - powszechnie już znany sprawdzony (w miarę) tani slider

Odpowiedz
Film mi się bardzo podobał. Wielkie plusy za dobór scenerii, rodzi ona klimat.

Dziękuję za odpowiedź. Za zdjęcie również, bardzo ciekawią mnie takie wynalazki.
Mówisz że to popularny slider, ale ja nigdzie go nie widze w necie. Masz źródło skąd kupują?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Tak to wygląda a kupisz go zamawiając na stronie igusa. Zamówić musisz prowadnice i wózek. Ja mam 75cm i mi w zupełności wystarcza, nakręcam go na statyw zamiast głowicy bo prowadnica ma otwory i centralny otwór nagwintowałem pod śrubę w statywie, a samą głowice nakręcam na wózek i jazda.

Tu masz linka do strony z prowadnicami i wózkiem:
http://www.igus.pl/wpck/default.aspx?PageNr=2003

Ja za zestaw czyli prowadnica 75cm i wózek 10cm zapłaciłem z wysyłką coś około 360zł. Bardzo fajny zestaw, wózek po szynie pracuje bez żadnego oporu.
Odpowiedz
Ładne kolory, lubię takie klimaty, szkoda, ze prześwietlone zdjęcia (albo przegiąłeś z levels). Fajny efekt ze stopklatką po drodze, ale chyba jeszcze trochę musisz nad nim popracować albo inaczej wmontować, bo tu hmm jakby to okreslić, szarpie oczy.
Napisy są niemal niewidoczne, polskie tłumaczenie jest zbyt blisko tekstu japońskiego, dusi się to wszystko. No i fajnie, jakoś bardziej stylowo jakbyś te teksty znalazła w kanji albo chociaż w kanie.
No i gdybyś to robił nie na YT tylko przykładowo dla telewizji (bo czemu nie) to jednak musisz bardziej pilnować kompozycji, bo spora część obrazu "zawinie" się za brzeg telewizora i np. w 1:44 kolega będzie wyglądał dosyć dziwnie...
No i niektóre ruchu kamery nie są jednak płynne, szczególnie w pionie - lepsze smarowanie potrzebne :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Bardziej urozmaiciłbym kadrowanie, bo następowanie po sobie takich samych planów jest niewskazane.
Odpowiedz
hehhee wiem gdzie to kręciłeś :D w Jerzmanicach-Zdroju zdrój koło stacji kolejowej :) Codzienne tam przejeżdżam jadąc do pracy :)
A co do filmu to naprawdę świetne ujęcia, podoba mi się to, że wszystko w ruchu jest :)
Odpowiedz
(09-08-2011, 8:10)efix napisał(a):  Ładne kolory, lubię takie klimaty, szkoda, ze prześwietlone zdjęcia (albo przegiąłeś z levels).
Raczej przegiąłem z levelsami bo pewnie chodzi o prześwietlenie białcyh ciuchów w stosunku do reszty?

(09-08-2011, 8:10)efix napisał(a):  No i fajnie, jakoś bardziej stylowo jakbyś te teksty znalazła w kanji albo chociaż w kanie.
Nie wiem o co chodzi z kanją czy kaną? Z chęcią się dowiem

(09-08-2011, 8:10)efix napisał(a):  No i niektóre ruchu kamery nie są jednak płynne, szczególnie w pionie - lepsze smarowanie potrzebne :)
Tak wiem, niestety jest to domowa robota sprzętu, ale już mam aluminiowe elementy i robię drugi taki kran dużo lżejszy aluminiowy i mobilniejszy składany :)

(09-08-2011, 11:15)naffnaff napisał(a):  hehhee wiem gdzie to kręciłeś :D w Jerzmanicach-Zdroju zdrój koło stacji kolejowej :) Codzienne tam przejeżdżam jadąc do pracy :)
A co do filmu to naprawdę świetne ujęcia, podoba mi się to, że wszystko w ruchu jest :)

Dokładnie tak, przyjechaliśmy tam w pierwszy dzień i bardzo mi się to miejsce spodobało, na drugi dzień rozpoczęliśmy filmowanie. Próbowałem też filmować z góry ze skałek ale lęk wysokości mnie dopadł i nie ma takiego stabilizatora który by ogarnął drgania moich rąk ;)

Odpowiedz
Tak, głównie ciuchy.
Cytat:Nie wiem o co chodzi z kanją czy kaną? Z chęcią się dowiem
Fajniej by wyglądało, gdyby te japońskie sentencje były pisane "krzakami" a nie w angielskie transkrypcji.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kanji
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hiragana

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości