Efekt rozpadania się obrazu na kawałki.
Witam. Wie ktoś może, czy jest możliwe wykonanie czegoś takiego w vegasie? Chodzi mi o rozpadanie się obrazu tak jakby ktoś stłukł szybę... Może dam linka do filmiku gdzie jest to dokładniej pokazane. Jest to widoczne w 0:06, 0:08, 0:11, 0:17, 0:19

Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc, jak takie coś wykonać...
Odpowiedz
To z postacią wiem jak zrobić, ale niestety mam pluginy NewBlue, przeszukałem i nie ma czegoś takiego, jak te rozpadanie się obrazu...
Odpowiedz
Są tam rzeczy podobne.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Jeśli chodzi o przejścia to nie ma czegoś takiego jak te rozpadanie się obrazu, ani podobne...
A co do tego filmiku o podałeś to bardzo łatwo to wykonać. Koleś wykonał to przejściem NewBlue Schredder...
Odpowiedz
Ten "koleś" to Bunch właśnie.
Odpowiedz
Otóż sprawa się ma tak, jest pewien plugin do vegasa który potrafi takie coś zrobic. Tzn odpowiednimi suwakami przesuwamy kolejno na ile części i jak mają eksplodowac, do wyboru mamy zwykły rozrzut w nazwijmy to widza, lub rozrzut i opadnięcie na dół ekranu.

Ale możesz też się bawic tak otwierasz okolo 10 zakładek i w każdej wycinasz jakąś tam częśc, dajesz odpowiedni moment na osi czasu i edytujesz rozpad w 3d w każdym z "puzzla" chyba wiesz o co mi chodzi. Odrobinę kreatywności i osiągniesz to bez pluginu. Jednak jeżeli chcesz skorzystac z pluginu który Ci to z pewnością ułatwi (po to one są)
No to proszę o to nazwa:
3d plugins pack

Kiedyś szukałem ciekawy pluginów do vegasa na yt i znalazłem filmik właśnie z takim rozpadem i link pobrałem i nie trzeba było żadnych kodów ani nic hackowac zwykła instalacja.

Jak coś mogę też zrobic filmik jak by to mniej więcej wyglądało ;P
Pozdrawiam ZiomiX ; D

Po za tym autorka tego filmu korzysta z jeszcze jednego pluginu na przejścia, większośc tych efektów to właśnie możliwości tego pluginu.
Odpowiedz
Heh :)
Krasux, jak zwykle doinformowany.

Mój poprzednik ma rację. Skopiuj ten sam efekt wybuchu wielokrotnie. I kolejne jego kopie obróć, przesuń, powiększ, pomniejsz.
Tutaj sam kiedyś zrobiłem taki wybuch malutki (wybuchają żółte napisy na ekranie). Dokładnie tak - pakiet pluginów NewBlue. I przejście. Link prowadzi do dokładnej minuty:

Nie wygląda to tak jak w After Effects, no ale cóż.
Aha! W Adobe After Effects jest właśnie dokładnie taki efekt, nim uzyskujesz rozpadające się części. Więc najprościej zrobić tam.

Zatem polecam inny program do zrobienia tego, albo pluginy mojego poprzednika bo te firmy NewBlue są słabiutkie do tego.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz