Sony DCR-VX2000E z allegro
Witam, znalazłem taka kamerkę na allegro http://allegro.pl/okazja-polprof-sony-dc...10283.html
Moje pytanie brzmi czy ta kamera się nada na takie nagrywanie filmów krótkometrażowych i jaka ma rozdzielczość, bo nigdzie nie moge znaleźć. Pan pisze że była w serwisie i zostało wykonane parę czynności. Doradźcie mi czy warto a jak nie, to zaproponujcie cos do takich krótkometrażowych filmów w granicach 2tys. -+100zł ;)
Z góry dziękuje i pozdrawiam!
Odpowiedz
640x480
1024x768
1280x960
Odpowiedz
(09-02-2011, 22:31)Pawelos21 napisał(a):  640x480
1024x768
1280x960

Co to niby za rozdzielczości? Kamera zapisuje film w 720x576 na kasetach miniDV i fotki w 640x480 na kartach MS.
Odpowiedz
Może jestem fanboyem lustrzanek, ale do tej ceny możesz znaleźć 550d z kitem, również masz ustawienia manualne, pierścień ostrości wejście mikrofonowe, do tego nagrywasz w hd. A zrobisz jakościowo dużo lepsze filmy niż przy użyciu VX2000. Dodatkowo nie wiesz, jak bardzo może być już głowica zajechana w takiej kamerze z tego co się orientuje to 90% osób używających tej kamery to ślubokręty - w ciągu tygodnia nagrane mogło być po kilkanaście godzin.
Praktycznie teraz nie opłaca się inwestować w SD. Szczególnie, gdy za tą samą cenę możesz mieć HD.
Odpowiedz
Nie opłaca się już kupować DCR-VX2100E, a tutaj mamy do czynienia z poprzednikiem, czyli modelem gorszym.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że jeśli chcesz kamerę (a nie aparat do kręcenia - bo nie w każdych warunkach aparat się sprawdzi), może lepszym wyborem będzie jakaś mała kamerka sony - full HD - na karty pamięci.
Te nowe kamerki mają całkiem ładny obraz, aktywną stabilizację - na prawdę nieźle się sprawdza.
W każdym razie, do 2000zł, na pewno nie pakował bym się w starą kamerę...
Odpowiedz
Nie będę polemizować, ale do filmów krótkometrażowych lustrzanka jest wręcz idealna, praktycznie limit 30minut na klip nie przeszkadza. Mało kto kręci dłuższe ujęcia.
Odpowiedz
Głównie chodzi mi o to żeby były pokretła do recznych regulacji. Hmmm lustrzanka, czemu nie, tylko jaka :|
Odpowiedz
Najlepiej coś pokroju Canona 550d - dostaniesz go razem z Kitem (kit musi mieć stabilizację!) od 2200zł . Nie będę polecać Ci żadnego z Nikonów - one są słabe do filmów, przynajmniej jak na tą chwilę.
Odpowiedz
Canona 550d dobrze radzi sobie w kiepskich warunkach np noc itd
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości