Mój pierwszy film w Sony Vegas...
Witam wszystkich użytkowników forum. Chciałbym się z wami podzielić moim pierwszym filmem stworzonym w Sony Vegas. Specjalizuję się głównie w Adobe After Effect lecz dla odmiany postanowiłem sprawdzić jak SV działa w praktyce i się nim trochę pobawić... Mianowicie film powstał podczas dwutygodniowego pobytu w Polsce, z tej racji, że mieszkam za granicą. Na moim profilu YouTube możecie znaleźć jeszcze jeden filmik z udziałem Glidecam...

Do nakręcenia materiału użyłem lustrzanki Canona 60D + obiektywu Sigma 10-20mm F3.5 EX oraz stabilizatora Glidecam HD 2000. Zapraszam do oglądania i ewentualnego komentowania :)

PS. Na 4 stronie aktualizacja i nowy film.

Odpowiedz
Jestem pod ogromnym wrażeniem. Bardzo fajny film.
A ujęcia są niesamowite.
Głowie się jakim cudem je uzyskałeś. Np. momenty gdy skaczesz (nie tracąc nikogo z kadru) z obiektu na obiekt, albo gdy kamera przechodzi płynnie przez okno i akcja toczy się dalej.
Napisz może słówko o tym :)
Sam Glidecam? Czy może Glidecam plus stabilizacja? Jakich sztuczek użyłeś? Wygląda fantastycznie, fenomenalnie.

PS
Czy tylko ja mam jakiś taki dziwny obraz (rozbity na kolorki przy ruchu) na jakości Full HD?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Te plynne ruchy kamera sa niesamowite. Takiego czegos dawno juz nie widzialem. Ostatnio na jakims filmie w kinie :) Tp wyglada jakbys wogle nie filmowal tego filmu tylko sie sam nagrywal...
Odpowiedz
Cytat:Głowie się jakim cudem je uzyskałeś. Np. momenty gdy skaczesz (nie tracąc nikogo z kadru) z obiektu na obiekt, albo gdy kamera przechodzi płynnie przez okno i akcja toczy się dalej.

Zapewne chodzi ci o scenę w 0:57. Mianowicie iż trenuję parkour już parę dobrych lat nie sprawiło mi to kłopotu po prostu jak biegłem za kolegą trzymając w jednej ręce cały sprzęt i tym samym koncentrowałem się na krokach żeby trafić na ten murek i wskoczyć na daszek tym samym zerkając na wyświetlacz kamery czy nie ucieka kolega mi z kadru. Praktycznie pierwsza próba była udana :). Natomiast scena z przelatującym oknem w 1:00 to inna bajka. Wymagała ona kilkunastu prób, żeby nakręcić tą oczekiwaną :) Ciężko było przeskoczyć nie uderzając w kamerę ręką czy nogą czy czymśkolwiek, było naprawdę mało miejsca :) Wszystkie ujęcia były kręcona z użyciem Glidecam HD 2000 stąd taka płynność, lecz wiele ludzi myśli ok kupię Glidecam i też będę robił takie płynne ujęcia. Bardzo ale to bardzo ważnym aspektem są umiejętności obsługi i zapoznanie się w szczegółach jak to działa i poprawne ustawienie żeby kamera nie bujała się. Bez tego raczej nie uzyskamy płynnych scen, gdzie większośc filmów na YT z użyciem Glidecam wygląda tak, że ja bym nawet z reki lepiej nakręcił :) xDD Tak więc tak to się mniej więcej przedstawia...

Cytat:Sam Glidecam? Czy może Glidecam plus stabilizacja? Jakich sztuczek użyłeś? Wygląda fantastycznie, fenomenalnie.

Używałem tylko Glidecama, stabilizacja którą można uzyskać w Sony Vegas pro 10 nie była potrzebna :)

Cytat:PS
Czy tylko ja mam jakiś taki dziwny obraz (rozbity na kolorki przy ruchu) na jakości Full HD?

Wydaję mi się, że problem tkwi w kodekach... Polecam K-Lite Mega Codec Pack.
Odpowiedz
Reklama glidecama :)
Odpowiedz
jak dla mnie film zajebisty :)
Jak nazywa sie nuta?
Odpowiedz
Pytania odnośnie muzyki z filmu proszę kierować poprzez PW.
Odpowiedz
Cytat:to bardzo ważnym aspektem są umiejętności obsługi i zapoznanie się w szczegółach jak to działa i poprawne ustawienie żeby kamera nie bujała się. Bez tego raczej nie uzyskamy płynnych scen, gdzie większośc filmów na YT z użyciem Glidecam wygląda tak, że ja bym nawet z reki lepiej nakręcił :) xDD Tak więc tak to się mniej więcej przedstawia...
Mam kolegę, który kupił sobie taki stabilizator (inny model). I tuż po dojściu przesyłki, wziął zamontował co trzeba i polecił już kręcić następnego dnia, nie przeczytawszy nawet załączonej instrukcji. Po prostu - "od kopa" :) Wziąłem taki do ręki i nic nie byłem w stanie zrobić. Jak np przesuwałem kamerę w prawo, to gdy się zatrzymałem, to kamera potem sama jeszcze się - po zatrzymaniu - obkręcała dalej. Nie wiem czego to wina.

Cytat:Wydaję mi się, że problem tkwi w kodekach... Polecam K-Lite Mega Codec Pack.
O czym ty mówisz skoro to film z odtwarzacza YouTube?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Bardzo fajny film. Rzeczywiście ujęcia robią wrażenie.
A jak z tym Canonem 60d, jak się sprawuje, ten wysuwany wyświetlacz przydaje się czasem? Bo zamierzam kupić właśnie ten model i chciałbym się dowiedzieć jeszcze pare rzeczy o tym sprzęcie.

P.S Fajną opcją jest plugin twixtor do ae, który może spowolnić video do np. 1 % przy czym ciągle będzie płynne nawet na 60 fps(nie zawsze :p) w połączeniu z parkour'em można zrobić naprawdę ciekawe ujęcia.
Odpowiedz
Wszystko już zostało powiedziane :) Gdyby tylko więcej było takich filmików w necie a nie jakieś pierd*olone filmiki z CSa... Ujęcia genialne, muzyka świetnie dopasowane, dobre cięcia. Jedynie może zakończenie powinno być z mocnym uderzeniem a nie wyciemnione.
Odpowiedz