gdybanie o RAMie w komputerze
Witam!

Mam komputer na Win XP/Home editiion z niecalymi 4 GB RAMu. Procesor Intel Core 2Duo 3.2 Ghz.

W opcjach Sony Vegas Pro 9 dla renderingu mogę maksymalnie ustawić wykorzystanie pamięci RAM 1024 MB.

1) Czy to wynika z ograniczenia programu czy ograniczenia komputera i systemu?
2) Czy gdybym mial Sony Vegas Pro 10 i mial ten sam sprzet i ten sam system to tez bym mial do ustawienia max. 1024 MB?
3) Czy gdybym mial lepszy komputer z wieksza iloscia RAMu na Winie 7, ale nie zmienialbym oprogramowania na Sony Vegas Pro 10 i pozostalbym przy Vegasie 9 Pro to czy moglbym wykorzystacwieksza ilosc RAMu?

Na razie nie chce zmieniac Vegasa na 10, bo chce poczekac az wyjdzie wersja 11, a sprzet bede zmienial w listopadzie 2011, jak wyjdzie 6-cio rdzeniowy procesor Sandy Bridge-E.

Pozdrawiam
Marcin
Odpowiedz
Ad 1 - systemu i Vegasa (więcej da się ustawić w 64 bitowym Vegasie i 64 bitowym windowsie)
Ad 2 - tak, tylko 1024 (patrz Ad 1)
Ad 3 - jeśli zainstalowałbyś z tej samej installki, to niestety nie wykorzystałbyś większej ilości RAM (patrz Ad 1).

krótko: zmień windowsa na 64 bitowego i zainstaluj vegasa x64
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Ad 1
Więcej czyli ile konkretnie da się ustawić? Jeśli nie możecie mi podać ile max. to prosze podajcie ile macie na swoich systemach 64-bitowych i 64 bitowym Vegasie
Odpowiedz
Spokojnie możesz ustawić np. 4GB. Generalnie Vegas sam Ci powie, ile możesz, teoretycznie 75% pamięci dostępnej dla Vegasa.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
75% pamięci z Hardware`u tak? Czyli jeśli miałbym teoretycznie patrząc na ten aspekt 50 GB RAMu to z tego 37.5 GB RAMu byłoby dla Vegasa?
Jeśli tak to im więcej RAMu tym lepiej, tak?
Odpowiedz
Napisałem - z pamięci dostępnej do Vegas. Z Twoich 50GB RAM ileś zabierze system i inne programy więc Vegas nie ma do dyspozycji całości prawda?
Ale tak, im więcej RAM tym lepiej. Mniej mielisz dyskiem, program może żonglować danymi. Ale - na systemie 64 bitowym. I z softem 64 bitowym.

Odpowiedz
Ok. ale chodzi mi o to, czy istnieje jakies maksimum dla Vegasa? Chodzi mi o to czy jest sens ladowac w komputer 50 czy 100 GB RAMu, ktore moze w pewnym sensie nie bedzie w pelni wykorzystane (odejmujac oczywiscie to co zabierze system i inne programy). Chodzi mi o to, czy istnieje jakis limit dla VEGASa, po ktorym juz nie ma sensu ladowac wiecej pamieci, bo i tak to nie zostanie wykorzystane?
Odpowiedz
Myślę, że Twoje rozważanie jest czysto akademickie i pozbawione sensu, bo i tak tyle nie władujesz, jak skończysz na 16GB to już będę zdziwiony.
Jest też bez sensu o tyle, że pierwsze co powinieneś sprawdzić, to jak się zachowała Twoja płyta z taką pamięcią i ile możesz w nią władować.
Zobacz, czy w ogóle dostaniesz bez problemu takie kości. Kup po prostu 16GB w dobrych, parowanych kościach+wydajną płytę na odpowiednim chipsecie.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości