Render as "najmniejszy format"
Witam i już na początku proszę o pomoc. Od wczoraj borykam się z problemem który może niektórzy początkujący przechodzili.

Mianowicie kupiłem sobie rok temu USB Video Grabber. Jest to małe urządzenie które przechwytuje i zapisuje Video z przykładowo - przedwojennej kamery, bądź kaset VHS na nasz PC. Problem jest tej natury że gdy zgrywam film na PC to 2 minuty takiego filmu z kasety VHS waży 159 mb w formacie mpg 2 ... to trochę dużo gdy jedna kaseta ma 4 godzinny film.

Dlatego chciałbym się dowiedzieć jak i co zrobić aby osiągnąć w miarę dobry obraz oraz żeby plik stracił na wadze.

Mam najnowszego Sony Vegasa 10.0 jednak wszystkie opcje i customy jakie próbowałem zrobić jedynie powiększały ze wspomnianych 159 mb do 500mb bądż nawet 1gb. Najlepszym wynikiem było ze 159 do 175 mb jednak ciągle rosinie zamiast maleć.

Próbowałem również tego, jednak nie wiem co trzeba zrobić aby ten kodek działał, po za tym nie mam tam opcji HD 720-25i H264

Proszę o pomoc i pozdrawiam
Odpowiedz
Nie posiadając podstawowej wiedzy o kompresowaniu i formatach powinieneś sobie sprawić nagrywarkę DVD i na nią bezpośrednio zgrywać kasety - będzie łatwiej, szybciej, rezultaty też będą lepsze.

(08-30-2011, 10:46)Axel King napisał(a):  Jest to małe urządzenie które przechwytuje i zapisuje Video z przykładowo - przedwojennej kamery
Bardzo mnie ciekawi jak to można zrobić tym urządzonkiem za 2 dychy.
Odpowiedz
Niestety pinto nie jest to odpowiedź na moje pytanie ... twój post również jest zbędny ...
Mam nagrywarkę DVD jednak nie jest to, co chce osiągnąć

(08-30-2011, 12:12)Pinto napisał(a):  
(08-30-2011, 10:46)Axel King napisał(a):  Jest to małe urządzenie które przechwytuje i zapisuje Video z przykładowo - przedwojennej kamery
Bardzo mnie ciekawi jak to można zrobić tym urządzonkiem za 2 dychy.

Ja również nie mam pojęcia co chcesz osiągnąć jakimś jak to ładnie ująłeś "urządzonkiem za 2 dychy" Ale jak ktoś ci sprzedał po tak bardzoo atrakcyjnej cenie to myśle że wystarczy jak przeczytasz instrukcje
Odpowiedz
Axel King napisał(a):Mam nagrywarkę DVD jednak nie jest to, co chce osiągnąć
Jeśli nie zadowala cię jakość z nagrywarki, to jak chcesz osiągnąć lepszy rezultat? Jeśli się zabierasz za obróbkę na kompie, to powinieneś zgrywać materiał w możliwie najlepszej jakości, czyli np. w bezstratnym kodeku Lagarith, i będzie to zdecydowanie więcej niż te 159 Mb na 2 min. Rozdzielczość VHS-u to 250x576, więc renderujemy materiał do 720x576. Powtórzę się: zgrywaj przy użyciu nagrywarki. Taki sprzęt zazwyczaj posiada dobre filtry na wejściach analogowych, możliwe że twoja nagrywarka posiada również jakiś TBC, więc można zaryzykować stwierdzeniem, że na pewno rezultat będzie lepszy, niż przez te urządzonko USB.

Axel King napisał(a):Ja również nie mam pojęcia co chcesz osiągnąć jakimś jak to ładnie ująłeś "urządzonkiem za 2 dychy" Ale jak ktoś ci sprzedał po tak bardzoo atrakcyjnej cenie to myśle że wystarczy jak przeczytasz instrukcje
Przeciez napisałem, że chodzi o zgrywanie z "przedwojennej kamery."
Odpowiedz