Authoring Blu Ray - widoczne pogorszenie jakości :(
od poczatku, zmontowałem w formacie HDV film o długości 1h 22min w formie jednego pliku xxx.m2t o rozmiarze 15GB - jakość doskonała, praktyczne to natywne pliki które wychodzą z kamery (fx1000), po zmianie rozszerzenia pliku z m2t na mkv, film mogę oglądać z hdd na tv poprzez usb - jakość doskonała, tak jakbym podłączył kamerę z oryginalnym materiałem hd. Przystępuję do wykonania płyty BR, wykonuję w najnowszym Architekcie 5.2 w preferencjach w ustawieniach BR zmieniam bitrate z domyślnych 18.000 na 25.000 - projekt z prostym menu zajmie mi 67% pojemności 25GB płyty, czyli mniej więcej pokrywa sie rozmiarem z oryginalnym rozmiarem pliku źródłowego (15 GB). Po wypaleniu niemiła niespodzianka, na 1 rzuk oka wszystko ok, obraz jak z bajki ale przy dynamiczych ujęciach tańca np z włączonym przez orkiestrę stroboskopem i dynamicznym rychem kamery film sie czasami rwie/zacina a po wciśnięciu pauzy, artefaktów jest zdecydowanie więcej i są one mocniej widoczne niz na pliku źródłowym m2t... coś robie nie tak czy tak ma być ????? ........ szczerze mówiąc nie spodziewałem się zadnej utraty jakości skoro 15GB film wypalam na płycie która moze pomieścić 25GB. Czy zwiększenie bitrejtu na maxa, np do 33.000 Mbps aby wykorzystać 100% pojemności płyty coś da ??? mnie sie wydaje ze nie, skoro plik źródłowy mpeg2 ma tylko 15GB, doradźcie proszę ..........
Odpowiedz
Widocznie DVD Architect przekodowywał cały materiał.
Jak Renderujesz pliki HDV z Vegasa do Architecta? (jaki wybierasz format i jakie parametry).
A następnie jak ustawiasz parametry w Architekcie (projekt, oraz ustawienia w optimize disc).
Przy odpowiednim ustawieniu powinno pójść bez recompresji.
Odpowiedz
nie renderuje pliku hdv z vegasa do architecta, do architekta wklejam funkcją 'Insert media' wynikowy plik HDV (.m2t) który jest w doskonałej jakości, problem pojawia sie w samym architekcie po utworzeniu pliku w rozszerzeniu .iso i wypaleniu na na BR. W Preferences w architekcie uzywam parametrów domyślnych dla Blu Ray, tzn:
Video Format - MPEG 2
Bitrate - tu zmieniam z domyslnych 18.000 na 25.000
Resolution - 1440x1080
Frame Rate - 25 interlaced
po zwiększeniuu bitrejtu z 18 na 25, optimize disc zmienia sie z 49% na 67%
to wszystko .........

dodam jeszcze,ze cały proces tworzenia obrazu .iso trwa bardzo długo, prawie 3,5 godz a komp raczej szybki (i5-2500k, 8 GB ram, dyski SATA 3)
Odpowiedz
Nie chodzi mi o to, jak wrzucasz pliki do architecta, tylko jak je przygotowujesz?
No chyba, że bezpośrednio po zgraniu z kasetki robisz płytę.

Właśnie cały widz polega na tym, aby tak renderować w Vegasie, aby było to zgodne z standardem BluRay - wtedy architect nie będzie przeliczał ponownie materiału, a stworzenie płyty (obrazu) BD będzie dużo szybsze.
Odpowiedz
Spróbuj może nie zmieniać mu bitrate'u, i sprawdź proszę architect na jednym z ostatnich okien wyświetla informacje czy będzie konieczna rekompresja strumienia Video
Odpowiedz