Obiektyw, co to jest?
Tak jak w temacie, tym razem chcialbym sie dowiedziec co to jest obiektyw, jaki wybrac naprzyklad do canona 7d ale tego nie musicie koniecznie mowic. Nie rozumiem co oznaczaja te mm(milimetry, ale czego?): naprzyklad Canon EF 16-35mm f/2,8L II USM, co te wszystkie oznaczenia oznaczaja ? Prosze o pomoc :)

PS: chcialem zrobic ten watek w dziale Sprzet ale nie mam uprawnien...
Odpowiedz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Obiektyw !! INTERNET NIE GRYZIE ! trochę wkładu własnego ...
Odpowiedz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Obiektyw_fotograficzny
Tu trochę więcej, chociaż szczerze wątpię, aby chciało Ci się to przeczytać, skoro nawet nie chciało Ci się zaglądnąć do google
Odpowiedz
Nie, to niemożliwe. To żart.
Odpowiedz
Ehhh, widac ze po prostu mnie zlewacie. Wikipedia to nie jest najlepsze zrodlo informacji gdzie mozna sie dowiedziec dokladnie co to jest, do czego sluzy itd... Dlatego napisalem tutaj na forum bo chyba po te forum jest. Licze na jakies wlasne wytlumaczenie i to bardziej mi pomoze w zrozumieniu... Punkty reputacji chcecie czy checie komus pomoc, podzielic sie wiedza?
Odpowiedz
Jeżeli nie boisz się skype to chętnie Ci pokażę na przykładzie jak zastosowanie tych cyferek wypada w praktyce :) Jak chcesz wyślij mi swój nick skype na pw oraz ew kiedy będziesz miał czas.
Odpowiedz
O, bardzo chetnie, o takie cos mi chodzilo, juz nie moge sie doczekac nauczyc sie tego, szkoda ze tego wczesniej nie umialem...

Na pw wysylam ci nick i kiedy mi bedzie pasowalo...
Odpowiedz
Co szykujesz tidzu?
Ja bym napisał tyle co wiem, licząc że ktoś jeszcze dopisze coś więcej i wszyscy będziemy się uczyć od siebie.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Przychylam się do opinii Pinto - chyba żartujesz młody człowieku a Tidzu - sorry, doceniam chęć pomocy, ale ludzie, no chyba jakiś elementarz obowiązuje. W tym momencie robisz krzywdę i nam, i Pawelosowi.
Przychodzi gościu na forum poniekąd filmowe. Ba, nawet już coś kręci i montuje (vide - Back to old days).
I nagle wyskakuje z pytaniem co to sa FPS albo co to jest obiektyw! No do kurwy nędzy, panowie, co się dzieje! Za chwilę będzie wyjaśniać co to jest myszka albo że filmujemy tym szerszym szkłem do przodu.
Na rynku jest mnóstwo książek, nawet nie trzeba ich kupować, wystarczy postać chwilę w empiku przy półce. Jest MNÓSTWO materiałów na sieci we wszystkich możliwych językach. Filmiki na YT. W bibliotekach nawet na zapomnianych miasteczkach można znaleźć stare bo stare, ale doskonale opisujące podstawy kinematografii książki!
I tu nagle pytanie "co to jest obiektyw". No łapy opadają.
Pawelos - jak będziesz sadził drzewo to pamiętaj - zielonym do góry, zielonym do góry! I tak, zlewamy Cię, ponieważ jesteś leniem który nie zrobił nic, po podwyższyć swoją wiedzę. Nic przez wielkie N.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Rozumiem cie efix ale mi chodzi tylko o poglebienie wiedzy o obiektywie, to nie jest tak ze nie wiem co to jest, tylko ze wszystkiego nie wiem a chcialbym sie dowiedziec... Fpsy tez wiedzialem co to jest tylko nie rozumialem pewnej rzeczy ktora juz teraz rozumiem, bo mi pomogliscie... Leniem nie jestem, ale po co szukac informacji w internecie jak mozna napisac wlasnie na forum i taki naprzyklad tidzu ktory chce mi wytlumaczyc co to jest i pokazac przez kamerke to nie sadze zeby robil mi krzywde bo to nie jest jakis efekt... Mozna kogos naprowadzic na trop jak pyta sie o efekt a to jest chyba troche inna bajka, tak sadze...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości