Bardzo długi render filmu
Siema.Znając życie było już sporo takich tematów,ale żaden mi nie pomógł.
Otóż mam taki problem,że filmik(znaczy materiały do filmu)ważące 227 mb i trwający razem 12 minut zapisuje się 1% w 7 minut.To trochę długo wg mnie.Co ja źle robię?Dałem złe ustawienia projektu,rendera czy po prostu sony vegas ma już takie powolne zapisywanie?
Edit:Screen projektu i renderu:
Projekt
Render
Filmik był nagrywany w rozdzielczości 800*600(o ile to coś zmienia).
Konfiguracja kompa:
Windows XP + SP 3
1 gb ram
Ati Radeon 9200 64 mb
Dysk 40 gb
Odpowiedz
Jasne że było sporo. Nawet wczoraj.
Przede wszystkim musisz wiedzieć, jaki jest Twój materiał wejściowy (nie tylko rozdzielczość, ale format, kodek, współczynnik kształtu itd.).
Jeśli chcesz, aby render miał dokładnie te same parametry - jest łatwy sposób - poszukaj w wczorajszych postach.

Jeśli chcesz, aby render był optymalnie szybki (w danym formacie oczywiście, bez przekonwertowania do innego), to musisz mieć projekt zgodny z plikami wejściowymi, oraz render zgodnie z projektem (plikami wejściowymi)). Vegas, to nie kreator typu - zaznacz pliki, ustaw kolejność, dodaj przejścia, wybierz do czego zapisać i sru....
Pliki wejściowe masz: 800x600
Projekt: 720x576 przy współczynniku kształtu 1.4568
Render: 720x576 przy współczynniku kształtu 1

Dodatkowo pojawiają się czarne paski? ;)
To wyobraź sobie, że w ten sposób Twój procesor musi każdą klatkę filmu przerabiać 2x - tylko po co?
Odpowiedz
We wczorajszych postach nie widziałem nic o renderze lub po prostu nie zrozumiałem,o co chodzi dokładnie.A co do materiału wyjściowego to o to chodziło?
Screen
Konfiguracja kompa:
Windows XP + SP 3
1 gb ram
Ati Radeon 9200 64 mb
Dysk 40 gb
Odpowiedz
Tak, o to.
Ustaw projekt wg tych danych ze screena:
rozdzielczość: 800x600
fps: 30
pixel aspect ratio: 1
field order: none (progressive)

po tym zabiegu znikną czarne paski :)

Następnie renderuj z tymi samymi ustawieniami.
Odpowiedz
Projekt
Tak powinny wyglądać ustawienia projektu?Aha i czy musi byc zaznaczony Main Aspect Ratio w pliku filmowym?
Video events
Bo jak ustawiłem 800*600 to się napis i film nie mieściły w kadrze.I robiłem track motiona(żeby było widać wszystko)
Edit:Tak wygląda bez track motion:
Screen
A tak z:
Screen1
Konfiguracja kompa:
Windows XP + SP 3
1 gb ram
Ati Radeon 9200 64 mb
Dysk 40 gb
Odpowiedz
(08-24-2011, 11:35)cinus1 napisał(a):  ...czy musi byc zaznaczony Main Aspect Ratio w pliku filmowym?
tak.

Cytat:Bo jak ustawiłem 800*600 to się napis i film nie mieściły w kadrze.I robiłem track motiona(żeby było widać wszystko)
Musiałeś coś namieszać w track motion. Usuń wszystkie Keyframe i przywróć domyślne ustawienie Track Motion - (preset: default).
Dopóki nie będziesz miał porządku w tych rzeczach, nie uzyskasz optymalnego czasu renderingu.

Dlatego (na przyszłość), zanim zaczniesz robić nowy projekt, najpierw ustaw wszystko jak Bóg przykazał. Później nie będzie niespodzianek.

Ps. Pisałem Ci także, że w wczorajszych postach była podana szybszy sposób dopasowania projektu do "wsadu", ale widzę, że nie uzupełniłeś braków.

http://sonyvegas.info/Temat-Renderowanie...5#pid25435
Odpowiedz
Dobra jak skończę renderować to sprawdzę ten sposób.Czyli będę musiał nacisnąć na ikonę folderu i tyle?Czy jeszcze przy renderze coś??
Konfiguracja kompa:
Windows XP + SP 3
1 gb ram
Ati Radeon 9200 64 mb
Dysk 40 gb
Odpowiedz
Naciskasz ikonę filderu (w V10 jest nowa ikona), i wybierasz źródłowy plik, z którego Vegas ma odczytać ustawienia - i ustawić dokładnie tak samo projekt.
Później, przy renderingu, trzeba już ręcznie wprowadzić wszystkie parametry zgodnie z projektem - aby uniknąć przeskalowywania itd (w V10 jest ułatwienie polegające na zaznaczeniu znakiem równości podobnych template do projektu...).
Odpowiedz
Dobre ustawienia renderu?
Video
Audio
Projekt ustawiłem za pomocą ikonki folderu i nic nie zmieniałem(nawet nie rozciągałem tego).I tu się pojawiają dwa pytania:
1)Czy to spowoduje,że będą czarne paski na yt?Bo z tego co kojarzę,to rozdzielczość odtwarzacza jest
720 x 576,a mój film ma 800 x 600.
2)Który format jest lepszy?WMV czy AVI?Znaczy,żeby mniej zajmował,ale nie zmieniał zbytnio jakości.
Konfiguracja kompa:
Windows XP + SP 3
1 gb ram
Ati Radeon 9200 64 mb
Dysk 40 gb
Odpowiedz
1% w 3 minuty to dość długi czas renderu nie?
Konfiguracja kompa:
Windows XP + SP 3
1 gb ram
Ati Radeon 9200 64 mb
Dysk 40 gb
Odpowiedz