Xvid - najlepszy kodek.
Siema. Mam filmy w rozdzielczości fullHD (1920x1080 30fps) - jak łatwo się domyśleć film półtora minutowy zajmuje 4gb, co jest koszmarem, jeżeli chce się to wrzucić na jakąś stronę czy cokolwiek.. Piszę tutaj z prośbą o podanie kodeku wraz z ustawieniami, za pomocą którego uda mi się to skompresować do mniejszej wagi, nie tracąc zbytnio na jakości... Porady typu, zmień format na .wmv czy .mp4 trochę mija się z celem, bo jeżeli nawet wyrenderuje film w tym formacie, to po wrzuceniu na youtube w 360p jakość jest okropna, trzeba dawać 1080p - a jak wiemy, nikt w takim czymś nie ogląda, bo trzeba czekać masę czasu aż to wszystko się załaduję. Dodam jeszcze że raczej wolałbym aby po zrenderowaniu z tym nowym kodekiem rozdzielczość też była w fullHD, przynajmniej w HD, jednak jeżeli to będzie nie osiągalne, a mniejsza rozdzielczość będzie dawała radę, na serwisach typu youtube, to też może być.
Z góry dziękuje za pomoc.
Odpowiedz
Jest sporo tematów jak renderować dla YT. Osobiście polecam Ci sony avc z bitrate 4Mb (albo 3 - teraz nie pamiętam, ale chyba efix robił testy i wyszło, że nie ważne co wrzucasz, yt zmniejsza bitrate właśnie do 4Mb):
Znajdziesz na forum.
Odpowiedz
To widziałem, stosowałem się do tego, a tak czy siak - film nie jest w za dobrej jakości.
Odpowiedz
Ja robiłem testy odnośnie bitrate. W fullHD masz jedynie 3Mbps na YT.
Odpowiedz
wybacz krasux. Nie sprawdziłem. Faktycznie to były Twoje testy.
Od tego czasu nie renderuję z większym Bitrate w celach youtube'owych... nie ma to żadnego sensu.
Poza tym, pod yt robię 720p - tutaj też górna granica jest 3Mbps?
Odpowiedz
Tu bywa różnie, w zależności od tego co jest w tych plikach. Potrafię mieć 1,5Mbps (Trailery, nagrania z gier, filmy instruktażowe itp), czasem 3Mbps (Nagrane kamerą, normalne filmy, vlogi itp).

Nie spotkałem się jednak, aby było więcej niż 3, najczęściej jest 2,4-2,5. Będę robić jeszcze testy odnośnie ilości fps, a bitrate, ale nie sądzę aby miało to większy wpływ niż materiał jaki został zarejestrowany.

Odpowiedz
Krasux dasz jakiś tutorial z tym dokładnym ustawieniem, aby wszystko było tak jak pod Youtube i żeby nie tracić zbytnio na jakości ?
Odpowiedz
Dam, gdy dokończę resztę testów.
Odpowiedz
Ok. To ja będę czekał na tą twoją wstawkę[/u].
Odpowiedz
(08-23-2011, 11:21)mateuszszar napisał(a):  Jest sporo tematów jak renderować dla YT. Osobiście polecam Ci sony avc z bitrate 4Mb (albo 3 - teraz nie pamiętam, ale chyba efix robił testy i wyszło, że nie ważne co wrzucasz, yt zmniejsza bitrate właśnie do 4Mb):
Znajdziesz na forum.

Wyślesz mi link gdzie mozna je pobrać i jak zainstalować byłbym ci wdzięczny.
Odpowiedz