Przeciwieństwo klawisza "S"
Witam
Mam taki problem . Mam podzielony film tak jakby klawiszem "S" .
Jak to zrobić aby te dwa fragmenty scalić znowu w jedno ? (bo są koło siebie i lecą normalnie płynnie jednym ciągiem )
Utrudnia to np przyciemnianie na początku - mogę przyciemnić tylko do tego podziału a dalej już nie .
A rozłączyło to się gdzieś przy kombinowaniu z trybem multikamera jako że mam obraz z 3 kamer.
W najgorszym wypadku rzucę znowu ten kawałek pełnego źródła na dodatkową ścieżkę i tam dam przebitkę na ten moment ale może jest prostsza metoda :) Grupowanie nie pomogło . Próbowałem zaznaczyć oba fragmenty i coś poklikać ale nie wychodzi .
Odpowiedz
Nie ma takiej opcji w Vegasie, łączenia eventów w całość. To ściemnienie możesz zrobić linią opacity przy pomocy klatek kluczowych. Zawsze to jest jakieś rozwiązanie.
Odpowiedz
A szkoda że nie ma takiej opcji.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Jeżeli oryginalnie był to jeden film, to musisz wykorzystać to, że na timeline są eventy a nie klipy!
Zaznacz sobie (dla ułatwienie) te dwa fragmenty razem (tak by pasek loop się pokrywał), usuń drugi fragment, ten "dolepiony". Potem p prostu chwyć prawą krawędź pierwszego i dociągnij do pierwotnej długości.
W Vegasie operujemy okienkami przez które widać klipy a nie klipami. O ile nie nadaliśmy nic w Media Effect wszystko odbywa się właśnie na poziomie owych okienek - eventów.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
To pewnie tak jak Adobe InDesign i te jego "linki".
A są programy do montażu działające inaczej? Trzymające w sobie klipy?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości