Pliki .VOB?????????
Witam. Mam problem z plikami VOB. Mam 1 godzinny materiał zajmujący 1GB, właśnie w pliku VOB, ale po wrzuceniu go bezpośrednio do vegasa (9), wrzuca mi tylko wycinek 10-15 sekund z idealnym dźwiękiem i obrazem. Jak próbuje, to skonwertować do innego pliku MOV, AVI, MP4, czy MPG i wrzucić do Vegasa no to mi wrzuca cały plik, ale albo nie ma fonii, albo jest fonia, ale obraz jest czarny, albo jeszcze, jest wszystko, ale audio przycina się w niektórych miejscach w nienaturalny sposób. Co za ciort??
Odpowiedz
Czy jest w ogóle możliwość prze konwertować te pliki VOB czyli DVD, w jakimś programie, aby przyjął go Vegas, już dwa dni walczę conwertując w różnych programach i na różne formaty i kaplica, na AVI zacina się dzwięk, na MOV jest dźwięk, ale nie ma obrazu, na MPG jest obraz nie ma dźwięku. Miałby ktoś pomysł co z tym zrobić?
Odpowiedz
Spróbuj virtualdub-mod (specjalna wersja do konwersji vob -> avi)
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
VOB to pojemnik w którym masz różności, obraz, dźwięk (i to czasem wiele), napisy itd.
Weź jakiś program do ripowania DVD, bo ja wiem, DVDShrink i wybebesz z tego VOBa (a jeszcze lepiej z całej płyty, bo film zwykle jest w paru VOBach) ścieżkę wideo i to audio którego potrzebujesz. Jeżeli będzie w AC3 to musisz to skonwertować bo Vegas nie importuje AC3 (chyba że włąśnie przez VOBa :) )
Możesz też spróbować to wczytać w VirtualDubMod i wypluć jako avi te 15 sekund które potrzebujesz jak DV czy mjpg. I nie będzie się zacinać.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki Panowie wielkie ten VirtualDubMod "prawie" dał radę. Prawie bo mi z 1h, przerobił na avi pierwsze 30 minut , w pozostałych 30 min. mam tylko ścieżkę dzwiękową i nie wiem za cholerę dlaczego, ale będę próbował dalej, może w ustawieniach jeszcze trzeba poprzestawiać. Na razie potnę sobie te 30 minut, bo ja muszę dać ten materiał w odcinkach. Efixie źle mnie trochę zrozumiałeś ja nie potrzebuje z tego 15 s. tylko inne konwertery przerabiały mi z tej 1 h, tylko pierwsze 15 s. więc teraz jest już progres bo mam 30 minut.
I jeszcze taka mała kryptoreklama, to o co pytam to są wywiady z uczestnikami Powstania Warszawskiego, więc jak by kogoś interesowała taka gadająca głowa to zapraszam na swoją stronę. Pewno koło wtorku już jakiś pierwszy odcinek się powinien pojawić, godzina to trochę za długo, a są i dwu godzinne, więc muszę to jakoś pociąć i stąd ten problem.
Odpowiedz
Hmmm... tak sobie teraz myślę - dostałeś ten plik "luzem"? Czy przegrałeś go z kamery? Jeżeli masz to jeszcze w kamerze, to czy próbowałeś do przerzucenia zawartości użyć Device Explorer z Vegasa?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Jest jeszcze VLC (VideoLan) - odtwarzacz, który otwiera VOB-y i ma (bardzo okrojoną, nieintuicyjną, ale warto spróbować) funkcję konwersji materiału.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
(08-22-2011, 10:16)efix napisał(a):  Hmmm... tak sobie teraz myślę - dostałeś ten plik "luzem"? Czy przegrałeś go z kamery? Jeżeli masz to jeszcze w kamerze, to czy próbowałeś do przerzucenia zawartości użyć Device Explorer z Vegasa?
Dostałem to na płytce jako DVD, a otwierając na kompie jest tam chyba 7 plików w tym 3 VOBy, dwa takie same, przynajmniej ja nie widzę różnicy, taka sama długość, taka sama pojemność i jeden VOB w której treść jest taka sama, ale jego pojemność jest znacząco różna (mniejsza) od dwóch pozostałych. Jeżeli to ważne to napiszę później bo teraz jestem na innym kompie i nie pamiętam jaka jest jego wielkość i jakie pliki są jeszcze w całości.
Odpowiedz
Taka już struktura DVD. Te trzy VOBy składają się na całą zawartość płyty (wideo).
Program do authoringu dzieli właśnie na pliki, o wielkości maksymalnie 1GB (a dokładnie 1 024 000 KB).
Jeśli masz to na płycie, to zrzuć na komputer jakimś programem do zgrywania filmów z płyt DVD - ale bez zmiany formatu. Możesz to również zrobić z pozycji Vegasa (import DVD Camcorder Disc), lub np. Nero Vision (utwórz DVD -> Importuj -> Importuj Dysk...).
Odpowiedz
No jakaś totalna masakra, aż śmieszne, próbowałem zrobić coś z tego co mi się skonwertowało na AVI, ale w nagraniu na samym początku jest obraz kontrolny, jak go odcinam to tracę głos, ścieżkę audio pokazuje mi normalnie, a głosu nie ma.
Teraz wracając jeszcze do poprzedniego postu mateusza, importując DVD Camcorder Disc, tworzy mi tylko pusty folder, chyba że źle coś robię ale, tam chyba nie mam specjalnej możliwości manewru. Mam jakiś taki program Format Factory i tam jest taka możliwość z DVD do pliku, ale jakieś błędy mi się cały czas tworzą.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości