HDV na Blu Ray - jak obliczyć bitrate ???
mam film wielkości 36 GB (3.15 h) i chciałbym go nagrać na płytę BR wraz z menu, chapterami itp... i pytanie, do niedawna robiłem tylko DVD i zawsze uzywałem bitrejtu 8000-6000-1000 (max-stały-min) render 2-pass, takie nastawy zawsze dawały mi optymalną jakość i wykorzystanie miejsca na płycie dvd w zakresie 95-99% jej pojemności przy filmie 90-95 minutowym (przy renderze w prokoderze, render z wegasa przy identycznych parametrach dawał trochę inny rozmiar pliku). Gdy film był krótszy lub dłuższy zawsze obliczałem współczynnik przez jak pomnożyć dane wartości bitrejtu aby max wykorzystać miejsce na płycie. Teraz przyszła pora na BR 25GB. Czy mozecie doradzić jak obliczyć bitrate aby 36GB tak skmpresować, aby wykorzystać max pojemnośc płyty ??? Oczywiście wiem ze moze mi jakby co "dokompresować" dvd architect ale wolałbym to zrobić sam vegasem lub procoderem...

p.s. sorry ze w Newbies ale nie mam uprawnień na inne działy
Odpowiedz
jestem tutaj od niedawna, ciekawy jestem jakich to potrzeba uprawnien? jesli tak to dziwne to forum!!!

w dvd archiekt mozna dopasowac bitrate do odpowiedniej plyty, rowniez adobe premiere ma taka opcje.
odczytasz te bitrate i mozesz ja ustawic w innym programie
Odpowiedz
Panowie - z całym szacunkiem, ale przeczytaliście regulamin? Na pewno nie ;)
DVD Architech szacuje, ile miejsca zajmuje projekt (nawet ile miejsca zajmuje poszczególny film) - teraz tylko kwestia znalezienia odpowiednich ustawień...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości