Wypłowiałe kolory po wrzuceniu filmu MP4
Mam Sony Vegas Pro 10.0.

Problem polega na tym, że po wrzuceniu filmiku MP4 z mojej komórki od razu na podglądzie widać, że z kolorami jest coś nie tak i różnią się od oryginalnego filmiku odtwarzanego np. w windows media player. Oto porównanie:

[Obrazek: 66480700.th.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Po renderingu wychodzi to samo.
Proszę o pomoc.

Odpowiedz
vegas nie radzi sobie z mp4? Przekonwertuj na avi sobie albo wmv
Odpowiedz
Dlaczego założyłeś, że to Vegas źle odtwarza?
Odpowiedz
Faktycznie jest to wina Quick Time-a. Nie wiem natomiast co zrobić, żeby usunąć ten problem. W samym Quick Time-ie nie ma zbyt wiele opcji.
Macie jakieś pomysły?
Odpowiedz
Moim skromnym zdaniem - WMP podbija kontrast ew nasycenie, przez co obraz wygląda sztucznie.
Odpowiedz
Hehe oj nie to na pewno nie tak. W każdym innym odtwarzaczu jak i w samej komórce obraz wygląda tak jak ten po prawej. Czysty, kontrastowy, z głębią czerni itd. Ewidentnie quick time coś miesza.

Może jest jakaś możliwość, żeby Vegas nie korzystał z kodeku quick time-a a z tego z którego korzysta reszta playerów w windowsie. Mam zainstalowane K-Lite Codec Mega Pack, FFD Show, Matroska Splitter i nie pamiętam co jeszcze.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
Odpowiedz
Masz spory bałagan w kodekach. Nie wiesz sam co zainstalowałeś, zrób porządek, powinno pomóc.
Odpowiedz
(08-15-2011, 22:53)wlodi555 napisał(a):  W każdym innym odtwarzaczu jak i w samej komórce obraz wygląda tak jak ten po prawej. Czysty, kontrastowy, z głębią czerni itd.

Obraz po prawej stronie wygląda jak kolorowa kupa gówna - przeciągniete kolory i kontrast. Vegas wyświetla to zdecydowanie lepiej.
Odpowiedz
Wygląda na to, że odtwarzacze generują obraz w trybie hicolor (16 bit) zamiast pełnego, 24 bitowego. Wtedy faktycznie obraz będzie bardziej kontrastowy, ale jednocześnie gubi się wiele subtelnych odcieni.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz