rozmycie ruchu a la need for speed
Witam,chciałem się was poradzić co do pewnego efektu.
Mam nagranie z maski samochodu z widokiem na drogę.Przyspieszyłem je kilka razy sposobem renderowania już przyspieszonych klipów,i ponownego importowania ich do sv.Renderowałem to do bezstratnego kodeka logarith.Udało mi się w ten sposób uzyskać świetną jakość przyspieszonej trasy.Lecz wygląda to bardzo sztucznie,brakuje mi w tym delikatnego rozmycia ruchu,no i tu pytanie do was jakich filtrów użylibyście do tego??spróbowałem kombinacji light rays,defocus.Lecz to nie jest to!a może motion blur type tutaj coś pomoże? ale jak narazie to nie widze różnicy między gaussian,pyramid,box
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
(08-13-2011, 8:59)beente napisał(a):  ale jak narazie to nie widze różnicy między gaussian,pyramid,box

Bo to dotyczy osi czasu, na której można włączyć Motion Blur wbudowany w Vegasa.
Z braku chęci, lenistwa, nazywajcie sobie to jak chcecie... Pokażę za pomocą Painta o co chodzi:
1. Należy włączyć na osi czasu Video Bus Track
(możesz już mieć włączone, wtedy nic nie rób i przejdź do kroku 2.)
[Obrazek: 47600644.jpg]
2. Na osi czasu należy kliknąć prawym przyciskiem, skierować kursor na zakładkę Insert/Remove Envelope, kolejno na Motion Blur Amount
[Obrazek: 48024393.jpg]
3. Pojawi się fioletowa linia na Video Bus Track, można ją dowolnie przekształcać, dodając punkty (prawy przycisk myszy i Add Point), wtedy względem punktu ustawiamy poziom jaki ma narosnąć, moim zdaniem więcej tłumaczyć nie trzeba, czysto-intuicyjne.
[Obrazek: 56092531.jpg]

Tak, poradnik jak dla dziecka. Mam nadzieję, że do połapania. Efekt motion blur wbudowany w Vegasa może oddać prędkość auta jak w NFS zwłaszcza jak dobrze ustawisz narastanie tego poziomu, czyli wraz z prędkością jak ustawisz punkt na dole a przy największej prędkości dasz punkt na 100% motion blur (przykładowo oczywiście).
Odpowiedz
I wszystko OK, ale motion blur w Vegasie stosuje się głównie przy animacji statycznych obrazów - poruszania np. planszy z mapą, napisów itd. Włączenie tego przy obrazie ruchomym... bo ja wiem, czy jest sens.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Trochę pokombinowałem z tym motion blurem,i faktycznie efekt z nfs to to nie jest.Ale dzieki vegasso za objaśnienie tych funkcji.Na pewno sie kiedyś przyda taka wiedza:)
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości