przejścia między scenami - kolaż
Witam
Chciałbym wykonać takie przejścia miedzy scenami aby wyglądało to tak, że widzimy kolaż zrobiony z klipów które pokazane są na tle głównego filmu. W załączniku jest obrazek jak miało by to wyglądać tylko zamiast zdjęć były by tam "ruchome obrazy" z robionego filmu. Znajomy pokazał mi taką możliwość w programie iMove na Macu i na dodatek jest to robione jakimś "szablonem wzorcem" (jest to tam bardzo proste).

W vegasie standardowo są przejścia które wykorzystują jedynie sąsiednie klipy i nic innego nie znalazłem.

Czy możliwe jest w vegasie wykonanie takiego efektu przejścia lub czy istnieją jakieś szablony albo skrypty które to ułatwiają. Właściwie nawet nie wiem jak szukać podpowiedzi dla takiego problemu bo wszędzie trafiam na dosyć proste przykłady zwykłych przejść z przenikaniem scen między klipem A a klipem B.

Jak może nazywać się taki efekt po angielsku?    
Odpowiedz
Oczywiście, że jest możliwe, ale nie ma łatwo. Wszystko zrobisz przy pomocy pan/crop.
Odpowiedz
Kolega się chyba pyta o to czy można to jakoś szybko i łatwo zrobić. Np. przez pewien plugin.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Przecież czytałem.
Odpowiedz
Wiem że nie ma nic łatwo, ale jeśli było by jakieś ułatwienie to byłoby dobrze! Czy istnieje taki plugin i ewentualnie ja się nazywa. Robiąc to pan/cropem jest faktycznie dużo roboty! Ale spróbuje! A jak zrobić biała rameczkę przy każdym klipie z kolażu?
(08-12-2011, 23:14)Pinto napisał(a):  Przecież czytałem.

Czyli rozumiem, że nie ma takiego pluginu?

Odpowiedz
A efekt BORDER się sprawdzi? Sprawdź tym efektem.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
BORDER - działa ale robi ramki tylko po zewnętrznej krawędzi ekranu - kadru. Do kadru który został potraktowany pan/cropem, czyli zmniejszony i np. obrócony ramka pozostaje taka sama jak dla klipu nie modyfikowanego. Wychodzi, że należałoby renderować poszczególne klipy z Borderem a później traktować je pan/cropem już filmie docelowym? Może jest jakiś łatwiejszy - szybszy sposób? Za już dziękuję!
Odpowiedz
Może zamiast pan cropa użyj Track Motion?
Odpowiedz
Sprawdzę po powrocie i napiszę jak mi poszło
--
--
Działa! Dodanie ramki (BORDER) oraz zastosowanie Track Motion, pozwala na obracanie poszczególnych clipów w ramkach jak "odlatujące zdjęcia"
I o to chodziło. Dzięki!
Odpowiedz