Jak płynnie odtworzyć 60 fps na projekcie 30fps?
Witam
Mam następujący problem... zgodnie z teorią o slow motion z wydłużaniem klipu 60fps o 50% na projekcie 30fps, zgromadziłem baaaardzo dużo materiału właśnie w 60fps...
problem polega na tym, że kiedy chce zwolnić (o 50%) tylko fragment danego klipu, slow mo wygląda tak jak ma być, ale reszta klipu, która pozostaje niewydłużona, po renderze, odtwarzana jest z lekkimi skokami...
pytanie brzmi: jak pogodzić płynne odtwarzanie 60fps na projekcie 30fps (lub po renderze do 30fps) ???
domyślam się, że bez renderu całego materiału się nie obejdzie...a więc kolejne pytanie to czym najlepiej strawić tą surówkę?

materiał źródłowy:
GoPro tryb 720p 60fps (r3)
Canon 7d tryb 720 60fps (wiadomo, że to i tak idzie do renderu na bezstratne avi, więc może można to połączyć z konwersją na 30fps??)
Odpowiedz
Wyłącz resample i wtedy zobacz.
Odpowiedz
próbowałem, ale moja teoria na temat wyłączania resample jest trochę inna, niż te znalezione w necie...
wydaje mnie się, że disable resample owszem usuwa ghosting, ale ja widzę również lekkie przeskoki obrazu...
próbowałem również opcji z undersample rate (ustawić na 0,5), ale to według mnie nic nie poprawia, bo po renderze obraz dalej przeskakuje...
jakieś inne pomysły? ściągnąłem triala AVS video converter i po renderze do avi uncommpressed ze zmianą na 29,97 obraz wydaje się najbardziej zbliżony do oryginału...więc jest to chyba jakieś rozwiązanie, pomijając fakt rozmiaru plików i czasu na rendering :D:D:D
Odpowiedz
Można też spróbować z krzywą supersampling.
Odpowiedz