Jak wykonać takie "przejście" lub nagłe przybliżenie obrazu
Witam. Ostatnio bawiłem się Sony Vegasem, ale za nic w świecie nie wiem jak wykonać takie coś jak na tym filmiku w 15 i 18 sekundzie. Spowolniłem ten filmik u siebie na komputerze i to jest takie jakby przejście, że obraz tak jakby się nagle przybliża i rozmazuje.

Błagam o pomoc!!
Odpowiedz
np. Pan/crop i ręcznie zrobić "zbliżenie", lub przejście typu: Cross Effect...
Odpowiedz
Tylko, że jak próbuję przybliżyć w Pan/crop to tak straaasznie powoli się przybliża, i nie umiem tego przyśpieszyć tak nagle jak na tym filmiku.
Odpowiedz
Jak otworzysz okno Event Pan/Crop (lub Track Motion), to na dole masz oś czasu oraz position.
Ustawiasz kursorem gdzie ma się zaczynać zbliżenie, klikasz myszką 2x, następnie obok klikasz znowu (tworzysz kolejny punkt), w którym edytujesz ustawienia (robisz zbliżenie).
W zależności jak daleko od siebie są te punkty, tyle czasu będzie trwało przejście pomiędzy nimi. Możesz jeszcze zmienić charakter przejścia.
Odpowiedz
Dzięki, uzyskałem zamierzony efekt. I pomyśleć, że to było tak proste...
Odpowiedz
Zdobądź pluginy typu 'NEWBLUE FX' i tam po zmodyfikowaniu, uzyskasz taki efekt którymś z przejść.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Dobra ściągają się, zobaczymy co z tego wyjdzie :) Dzięki.
Odpowiedz
Dobra ściągnąłem, ale gdy naciskam w sony vegasie na przejścia NewBlue, to mi wyskakuje raport o błędach, a filtry chodzą normalnie... Dlaczego?:/

EDIT: Już się z tym uporałem, ale żeby nie zaśmiecać zapytam się tu: jak skrócić czas efektu przejścia? Próbowałem, na osi czasu, jak przy Pan/crop (tylko, że przy przejściu), ale nic z tego
Odpowiedz