Efekt, może mała pomoc?
Witam :)
To mój pierwszy post na tym forum , niedawno przeczytałem dopiero regulamin,lecz nie w tym sęk. Proszę was o pomoc ,ponieważ chce zrobić tak zwane "FragMovie" z pewnej gry,lecz zauważyłem bardzo ciekawy efekt na jednym filmie i chciałem go zastosować u mnie na filmie.(Trochę dziwnie to brzmi ,ale mniejsza z tym)
I właśnie doszedłem do pytania , jak takie coś zrobić ?

Ten efekt jest w około 2:49 , gdy "gracz" zabija "Creeper'a"(Tak zwanego również "ogórka").
Pojawia się tak jakby "słońce" i takie tam .
Za pomoc z góry dzięki. :3
Odpowiedz
Lens flare.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(08-08-2011, 19:19)efix napisał(a):  Lens flare.

A mógłbyś wytłumaczyć krok po kroku jak uzyskać identyczny efekt?
Bo ,gdy biorę efekt "Lens flare" to w ogóle inaczej wygląda.
Odpowiedz
Nie, ponieważ:
a) bezmyślne kopiowanie efektów jest złe
b) to są podstawy podstaw, pobawiłeś się wszystkim parametrami? Czy kliknąłeś, zobaczyłeś, że nie wyszło tak samo i dałeś spokój?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Sony Vegas to zuo, bo nie ma presetów "Frag Movie FX".
Odpowiedz
Szkoda, że przy poście Pinto nie ma przycisku "Lubię to", "Postaw piwo" czy coś... :D
PS do autora, ściągnij/zrób sobie plik z przezroczystością i tą tęczą na, pobaw się kolorami i wgl. Jak nie prosto to na około - zawsze tak robię.
Odpowiedz
(08-08-2011, 22:55)efix napisał(a):  Nie, ponieważ:
a) bezmyślne kopiowanie efektów jest złe
b) to są podstawy podstaw, pobawiłeś się wszystkim parametrami? Czy kliknąłeś, zobaczyłeś, że nie wyszło tak samo i dałeś spokój?

Bawiłem się wszystkimi parametrami..
Odpowiedz
To jest robione raczej w innym programie. Efekty pracy różnych pluginów, służących z założenia do tego samego, są zazwyczaj różne. Są bardziej zaawansowane, są mniej zaawansowane. Podejrzewam, że to wtyczka Knoll Light Factory. Od razu mówię, że nie masz co szukać wersji dla Vegasa.
Odpowiedz
No nic , dzięki za pomoc. :3
Odpowiedz