Kodeki do Vegas'a
Witajcie, Mam poważny problem z obsługą Sony Vegas 11. Po formacie zainstalowałem Vegas'a od nowa (poprzednio, zrobiła to firma, która sprzedała mi PC), niestety podczas próby wczytania dowolnego pliku AVI (test na próbce 1920x1080 30fps mającej około 48MB) pojawił się komunikat "An error ocurred while openning one or more files. An error ocurred while openning a codec". System postawiłem wczoraj, puknąłem się w głowę, myślę przecież kodeków nie zainstalowałem. Wiedziony poprzednimi doświadczeniami (format zrobiłem przede wszystkim dla tego, że Vegas przestał działać poprawnie, po przeprowadzeniu "optymalizacji" kodeków za pomocą LiveUpdate w Allplayerze) i poradami z forum o Vegas'ie zainstalowałem tylko K-Lite Codec Pack 750 Standard, niestety ku mojemu zdumieniu, problem powtarza się... film mam przygotować do przyszłego tygodnia, a tu takie siupy ... proszę o pomoc w usunięciu usterki i zainstalowaniu tylko tych kodeków, które do Vegas'a są niezbędne (obrabiam filmy głównie z amatorskich kamer, ostatnio jest to
Camileo H30 od Toshiby). Nie zależy mi na tym, żeby na PC śmigały mi wszelkie XVID/DVIX czy coś takiego, bo i tak oglądam je najczęściej z Pendriva wpiętego w LCD...
Odpowiedz
Sprawdź, za pomocą np. MediaInfo, lub GSpot jakie są parametry filmu (jaki kodek).
GSpot od razu wyświetli komunikat, czy taki kodek jest zainstalowany w systemie.
Ja akurat instaluję K-Lite Codec Pack w wersji największej (Mega).
Odpowiedz
Niby wszędzie jest napisane, że kodeki są... mam pytanie, czy to może być związane z brakiem Net Frameworka? Czy Vegas włączył by się bez niego? Bo dopiero teraz ściągnąłem 4.0 i QT również...
Odpowiedz
Tutaj nie odpowiem, bo nigdy nie próbowałem instalować bez NetF. oraz bez QT (zawsze były wcześniej w systemie).
Ale wydaje mi się, że o NetFramework Vegas woła - i doinstalowuje, przed instalacją programu.
Tak czy inaczej, spróbuj zainstalować braki, później program i zobaczymy.
Odpowiedz
4.0 i QT zainstalowane, błąd wciąż jest, w Details jest tylko że .....\1.avi could not be opened. Z ciekawości spróbowałem jakiegoś DVIX włączyć, taka sama reakcja. MP3 działa bez zarzutu... niestety nie mam żadnej próbki innego formatu, żeby sprawdzić

Dobra, jest tak. Wróciłem do punktu wyjścia z przed reinstalki systemu. Jest obraz, nie ma dźwięku.... oto próbka filmu

No video? Download the DivX Plus Web Player.
(około 1 MB, mniej niż sekunda) proszę o konkretną poradę, jaki kodek zainstalować? Mam teraz K-Lite CP Mega i coś takiego, co miało pomóc (z YT) http://www.morgan-multimedia.com/download/m3jpegv3.exe

Odpowiedz
Jest Sony Vegas 11?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Movie Studio...pewnie :)
Dostałbyś informacje po włączeniu SV10pro, że jest nowy...
Odpowiedz
No więc? Macie jakiś pomysł, co z tym zrobić? Muszę wreszcie ruszyć ten projekt, surowych filmów mam 7,5 GB i to jeszcze cholerstwo pocięte na 270 kawałeczków - -' taki ot film z wakacji
Odpowiedz
Camileo zapisuje w AVI???

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tak, w jakimś syfnym kodeku co się na Vegasie tnie.
Odpowiedz