Ankieta: Czy jesteś za utworzeniem kanału IRC?
Tak.
Nie.
I tak nie będe wchodzić.
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Kanał IRC.
Padł pomysł od qatryk'a, aby założyć kanał IRC. Oczywiście jestem jak najbardziej za. Jestem ciekaw co na to reszta. Jeżeli większość ludzi będzie chciała to ów kanał założę. Będziemy musieli się jeszcze tylko dogadać co do serwera. Polnet czy może coś innego.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Ja tagże jestem za! Ale co reszta? Może lepiej byłoby założyć kanał/serwer TeamSpeak Verlintio Mumble...
Odpowiedz
Mnie to obojętne, bo wydaje mi się, że i tak rzadko kiedy będzie ktoś tam siedział.
[Obrazek: firestorm2cy2.jpg]
Odpowiedz
Ja wam mówię że to nie wypali, teamspeak to fajna sprawa ale dla większej ilości osób.
Odpowiedz
Irc też fajna sprawa, ale coś mi się zdaje, że póki co nasza społeczność jest za mała na takie coś. Chociaż można stworzyć już kanał i siedzieć tam w kilka osób, dla mnie to nie problem, bo sam na co dzień używam irca.
Odpowiedz
Ja powiem tak: IRC też fajna sprawa ale może najpierw rozgłosimy ten serwis jakoś, no i tu jest pies pogrzebany - jak? Wg. mnie na tej starej stronie było więcej osób, zanim wszystko usunąłeś mogłeś zrobić coś ala przekierowanie na tą stronę, bo teraz tamci userzy po usunięciu pewnie stwierdzili, że już ta strona nigdy nie powróci. A pozatym mógłbyś załatwić coś ala panel piwkowy z PHPbb by przemo.
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o stronę tomislater.szybkiserwer.pl, takich przekierowań nie ma, gdyż fizycznie ów serwer już nie istnieje.

Jednak, kiedyś na samym początku forum, strona znajdowała się pod adresem sonyvegas.cba.pl. Potem była migracja na szybkiserwer.pl i jakoś potem wykupiłem domonę sonyvegas.info. Następnie znów się przeniosłem na prohost.pl i póki co nie mam zamiaru zmieniać hostingu. Co prawda dostaje maile od administracji, iż czasami, przeciążam im za bardzo serwer, ale zmienię plan na lepszy i nie powinno być problemów. Dlatego można zobaczyć reklamy na stronie. Próbuję ich nie umieszczać jakoś tak nachalnie, no ale jakoś to trzeba wszystko utrzymywać. A darmowe serwery jak wiadomo są do dupy i tutaj nie ma o czym dyskutować ;) Wracając do przekierowań, podam stronki z których ludzie najczęściej wchodzą na forum:
http://sonyvegas.blox.pl/html - założyłem dawno temu bloga i chciałem umieszczać tam tutoriale, ale w sumie prowadzę jeszcze kilka innych, więc z niektórych rzeczy musiałem zrezygnować. I taki oto sposób po napisaniu kilku wpisów na blogu, a potem umieszczeniu na nim linku do forum blog się nieźle wypozycjonował. Ludzie wchodząc na bloga często lądują na tym forum.
http://www.sonyvegas.er.pl - stary alias bodajże do szybkiserwer.pl, zapomniałem o nim, dopiero niedawno zrobiłem przekierowanie na sonyvegas właściwe i już widać efekty.
http://sonyvegas.cba.pl - stara strona, zrobiłem przekierowania.
I jeszcze trochę ludzi wchodzi ze stronki peb.pl, gdyż umieściłem tam temat dotyczący Vegasa, bo ktoś miał problem z filmem. Poleciłem oczywiście program jak i również nasze forum.

Co do rozreklamowania forum. Nie chodzi mi o to, aby ta strona była jakoś masakrycznie popularna i odwiedzało ją miliard osób na 3 sekundy, ale o to, aby pomagała potrzebującym hehe ;D Wolę np. takie coś co teraz jest, kilkanaście osób znających się na rzeczy, niż bandę dzieciaków postujących co chwilę jak zrobić to i tamto nie zapoznając się najpierw z podstawami programu. Nie mówię, że nie chcę, aby forum było popularne. Ale z popularnością wiąże się kilka innych spraw. Większe zużycie transferu/procesorów co wiąże się z większymi wydatkami. Wiadomo, więcej ludzie = więcej kasy z reklam = więcej kasy na opłacenie serwera. Ale nie zawsze tak jest. Oczywiście odpowiem odrazu, iż nie biorę kasy z reklam do własnej kieszeni bo sam jeszcze muszę do tego dokładać. Mam własną pracę i dlatego nie promuję tego forum, żeby na nim zarobić. Cel był taki, aby zrzeszyć pasjonatów Sony Vegasa i do tego dążę, a nie aby na tym zarabiać nie wiadomo jakie sumy ;p

Czyli podsumowanie. Nie mam nic do spopularyzowania forum, ale wiąże się to z kilkoma minusami. Zakupem lepszego planu serwera, zapewne większą ilością reklam na forum, które jak wiadomo każdego irytują, masą głupich postów na forum :P, i tak dalej ;p. Niech się forum rozwija tak jak to robiło do tej pory.
Odpowiedz
Nom, też prawda, teraz się powtarzają najprostsze pytania, a co będzie potem? Jeszcze więcej powtórek, większe koszty serwera... A poza tym co myślicie o nowym logo:
[Obrazek: sonyvegasinfo.png]
Odpowiedz
Mi się podoba. Niedługo zorganizuję konkurs.
Odpowiedz
no fajne, fajne ;)
[Obrazek: firestorm2cy2.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości