Win 7 i 64 bity
Witam,
chciałbym rozwiązać mój odwieczny problem z kodekami na ten że system. Poszukuje kodeków pod system win 7 64 bitowy AVI. Przed formatem korzystałem z kodeków Shark'a ale wielkości plików były baardzo niezadowalające, moje pliki były naprawdę duże a renderowałem zgodnie z poradnikami i wielkości były kilka razy większe więc te kodeki shark'a to jakiś niewypał. Poszukuję więc jakiegoś dobrego kodeczka który po prostu dobrze sobie radzi pod moim systemem.
Odpowiedz
Jak znajdziesz cokolwiek dobrego na ten system, to masz moje uznanie. :D
Odpowiedz
(08-07-2011, 11:51)lanceq napisał(a):  (...)kodeki shark'a to jakiś niewypał. Poszukuję więc jakiegoś dobrego kodeczka który po prostu dobrze sobie radzi pod moim systemem.

Nie niewypał, tylko braki w twojej wiedzy. Tak Vegas renderuje jak ustawisz.
Odpowiedz
(08-07-2011, 12:49)Pinto napisał(a):  
(08-07-2011, 11:51)lanceq napisał(a):  (...)kodeki shark'a to jakiś niewypał. Poszukuję więc jakiegoś dobrego kodeczka który po prostu dobrze sobie radzi pod moim systemem.

Nie niewypał, tylko braki w twojej wiedzy. Tak Vegas renderuje jak ustawisz.

Brak mojej wiedzy? Napisałem chyba że robiłem wszystko wg. poradników z tej strony (nawet kilku) i wielkość pliku była kilku krotnie większa niż przewidywana u autora poradnika. Nawet napisałem o tym temat i powstała spora dyskusja, poczytaj. A jeżeli już tak musisz się popisywać swoją niezwykle rozległą wiedzą to zrób tak żeby ona komuś pomogła bo takie hejtowanie to jest be.

Odpowiedz
Tak, była dyskusja i nic z niej nie wyniosłeś. Wielkość pliku zależy od bitrejtu. Nawet podałem wyliczenia, ale co tam, nadal uważasz, że 15 minutowy film o super jakości można zawrzeć w pliku ważącym np. 30 MB.
Odpowiedz
(08-07-2011, 13:15)Pinto napisał(a):  Tak, była dyskusja i nic z niej nie wyniosłeś. Wielkość pliku zależy od bitrejtu. Nawet podałem wyliczenia, ale co tam, nadal uważasz, że 15 minutowy film o super jakości można zawrzeć w pliku ważącym np. 30 MB.

15 minutowy filmik ważył jak pamiętam jakoś powyżej 800 mb (gdzie miał ważyć 300-400), przy dokładnie takich samych ustawieniach co w poradnikach, tak mistrzu również ustawienie bitarate było takie same. Po co piszesz te podstawowe informacje, które są w każdym poradniku ? Bo rozumiem, takie rzeczy można pisać człowiekowi który pierwszy raz ma styczność z owym programem ale nie komuś kto jest już w miarę obeznany, jeżeli ktoś piszę w dziale newbies to nie znaczy że trzeba go tak traktować, nie sądzisz ?
Wróćmy do tematu.
Odpowiedz
Nie ma szansy, by filmik wyszedł identycznej wielkości. Nie możesz porównywać przy zmiennym bitrate dwóch różnych filmów.
Zrób sobie eksperyment. Utwórz plansze kontrolną (bars), rozciągnij na 15 minut i wyrenderuj.
Potem wygeneruje kolorowy szum i zanimuj go też w ciągu 15 minut u zrenderuj przy identycznych parametrach. Porównaj wyniki wielkości pliku.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości