Helikon - Do nieba, do piekła [ cover ] teledysk
Pierwszy tego typu klip jaki miałem okazje robić, zlecenie bylo, muzyka nie ma co sie przejmowac ;] zapraszam do oglądania i komentowania ;)

Pomoc przy realizacji:
Radosław Rasiński ( Alchemist Project )
Stowarzyszenie Drzonków

Zdjęcia:
Stowarzyszenie Drzonków
Piotr Jagiełowicz

Montaż:
Piotr Jagiełowicz
Odpowiedz
Fatalnie oświetlone, bez pomysłu. Mogłeś sobie darować tę żarówę prosto w grajków, tak by całe żenujące tło nie waliło po oczach. Asynchrony - nie wiem czy Twoje, czy panienka nie trafiała w tekst. Można było to jeszcze dynamiczniej zmontować, wokalistka czasem zdecydowanie za długo jest na ekranie. Całość to takie raczej standardy hmmm muzyki weselno/biesiadnej, coś a`la koncert życzeń w Silesia TV.
Praca nie jest zła, wolę to od teledysków hiphopowych, ale mogłeś ich choć na scenie jakieś postawić, dać mikrofony albo co (nawet atrapy), żeby to wyglądało jak koncert zespołu a nie jak paru kolesi filmowanych w MDKu...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
warunki byly jakie byly, oswietleniem sie nie zajmowalem, nie znam sie na tym, nie bylo czym zaslonic tej sciany, ja to tylko zmontowalem zeby jakos to wygladalo
Odpowiedz
A te asynchrony? Szczególnie gdzieś tak w środku to strasznie razi jak panienka jest na zbliżeniu.

Odpowiedz
Co do dźwięku...
Czy to czasem nie wina samego montażysty?
Bo nagranie dostałeś przecież w formie pliku audio.
Więc tylko dopasować aby jako tako otwarcie ust, pasowało do tekstu.

A z takich jeszcze "czepialskich" uwag, to chciałbym napisać, że czołówka wygląda jak zrobiona po chałupniczemu. Można było nie dość, że poprawnie wykadrować obrazek (prześwitujący prawy dolny róg), to oczywiście lepiej powycinać znajdujące się tam postacie. Pamiętam, że u mnie w robocie (klienci) potrafili się czepiać nawet o to, że jeden kosmyk włosów został (zresztą celowo) pominięty przy wykonywaniu okładki magazynu.

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Co do warstwy muzycznej - nie chcę się wypowiadać. Co kto lubi. Ale nie ważne.
Niestety, widać bardzo, że nie znasz się na muzyce (na graniu to w ogóle).
Jedynym wyjściem w takim momencie to używanie timecodu podawanego np z tego laptopa co go widać w kadrze z odpalonym media playerem. Można było nawet zrobić nawet prościej...tyle że tak czy inaczej trzeba to zrobić podczas realizacji (jak chcesz to Ci powiem, ale na PW).
Ale tak czy inaczej, nic nie zastąpi słuchu i znajomości od strony muzycznej.
Efekt (pomijając stronę obrazu, kadru, kompozycji, światła):
- klawiszowiec - widać, że gra co innego niż słychać;
- gitarzysta - jeździ po gryfie, a słychać jeden akord (o rytmice nie wspomnę),
- perkusista - mało go widać, ale też się swojej partii nie nauczył zbyt dokładnie,
- wokalistka - są momenty, że śpiewa co innego.
Może faktycznie dostałeś taki materiał, i nie było możliwości zmontować lepiej.
Poza tym samo intro: zaczyna się gitarą, a pokazałeś glisando na klawiszu? - już po takim wstępie człowiek odrobine znający się na muzyce nie zechce oglądać dalej. Uwierz mi.
Jeszcze na dodatek nabicie perkusist zupełnie z dupy (raz dwa trzy cztery.... a później zupełnie muzyka poza nabitym taktem). Wywaliłbym na twoim miejscu zupełnie to nabicie. Komu on nabija, jak piosenka zaczyna się wokalem? Albo przynajmniej zrób to w rytmie (o ile Ci się uda, bo sam perkusista też nieźle każde uderzenie w innym rytmie)
dobra... nie oglądam do końca...
Odpowiedz
Jeszcze dodam, że sam początek jako pomysł jest chybiony - zaczyna się jakąś totalnie bzdurną czołówką w stylu "jesteśmy weselną kapelą, chcesz nas zamówić, dzwoń dwa razy w rynnę". Potem długi czas ciemności, potem myślałem że mi karta muzyczna padła, ale nie to zespół przychodzi na plan. Trzeba było właśnie ten pusty czas (skoro już musiałeś) wykorzystać na jakieś napisy, jak to miało być stylizowane na "przygotowanie do gry", to tam też by się przydały przebitki jakieś. I potem, zamiast walnąć pierwszy akord właśnie w tym planie i zrobić cięcie, to robisz "prawie zmianę planu", bezsensowne 1,2,3,4 i dopiero zaczyna się piosenka. To wszystko trzeba jeszcze raz zmontować.

Odpowiedz