Stopniowe spowalnianie się dźwięku.
Witam. Chcę zrobić film w którym pod sam koniec, dźwięk będzie powoli spowalniał się. I dlatego zgłaszam się do was z prośbą, o pomoc. Czy wiecie jak uzyskać taki efekt?
Jeżeli tak to proszę o wytłumaczenie, albo chociaż podanie narzędzia do wykonania tej czynności, czy odpowiedniego, darmowego programu, bo myślę, że choć kilka osób z tego forum robiło/ chciało zrobić taki efekt.

Z góry dziękuję, Kuba :)
Odpowiedz
Witam
Wydaje mi się że efekt który chcesz uzyskac' można wykonac' w następujący sposób.....

http://imageshack.us/photo/my-images/825...tempa.jpg/
Odpowiedz
lechu1405 - w ten sposób chcesz zobić stopniowe zwalnianie? (napisane wyraźnie: "...będzie powoli spowalniał się...")
Raczej nie.
Odpowiedz
mateuszszar- a ty masz jakiś sposób na wykonanie tego efektu..?
Ja znam tylko taki sposób,może i słaby ale po wykonaniu kilku cięc' i stopniowym ich spowolnienu można uzyskac' coś podobnego do ''stopniowego spowolnienia dźwięku''.....Tylko trzaaa się trochę pobawic'.
Pozdro
Odpowiedz
Chłopaki, wiem jak ciąć i spowalniać całe klipy, tak jak tu Lechu napisal. ;D
Ale szukam jakiegos 'dokladniejszego' sposobu, wiec jakby ktos wiedzial jak to zrobić, to piszcie ;)
Odpowiedz
Przyłączam się do pytania. Przydałaby się taka linia jak VELOCITY z tymże, że odpowiedzialna za AUDIO.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
albo plugin z automatyzacją (jeśli w ogóle znajdziesz), albo nie ten program.
Coś podobnego można zrobić w Sony AcidPro, ale to nie to forum (a i efekt na pewno nie zadowoli w 100%).
Może zatem jeszcze inny program?
ProTools'em coś takiego zrobisz:) (o ile dobrze pamiętam, ale jestem na 99% pewny, że tak).
napisz jeszcze, tylko dokładnie:
- jak długi fragment ma być zwalniany,
- jaki rodzaj dźwięku (melodia, piosenka, efekt),
- czy wystarczy samo obniżanie dźwięku (efekt zwalniającego adaptera np., ale z zachowanym oryginanym tempem),
- czy wystarczy samo zwolnienie, bez obniżania dźwięku (tonacja zostaje, tylko utwór zwalnia),
- zwolnienie ma być równomierne?
Jeśli to nie jest duży plik audio, to wrzuć wav lub aiff (lub ostatecznie mp3)... pokombinujemy w wolnym czasie :)
Odpowiedz
W Sony Sound Forge Pro możemy coś takiego zrobić bez problemu przy pomocy Pitch Bend. Oczywiście dźwięk do niego wczytujemy prosto z Vegasa, potem SAVE i mamy w Vegasie zmieniony dźwięk jako TAKE - możemy przełączyć w każdej chwili na poprzednią ścieżkę klawiszem T.
Odpowiedz
a Pitch Bend to nie tylko zmiana wysokości dźwięku? Nie używam Sound Forge...
Odpowiedz
No tak, nie jest to dokładnie to, o co chodzi, ale można płynnie spowolnić dźwięk razem z obniżaniem wysokości.
Odpowiedz