Video Preview on External Monitor
Czy Sony Vegas Pro w trybie Windows Secondary Display sam w w sobie realizuje podgląd edycji lub trymowania , czy za pomocą przypisanej aplikacji np. Quick Time lub W.M.P. ?
Odpowiedz
Dobrze, że tytuł po angielsku, noobki które nie wiedzą o co chodzi przynajmniej nie wchodzą... ;)
Wydaje mnie się, że sam w sobie (nie jestem aż tak ogarnięty w tych sprawach). Podgląd na zewnętrznym monitorze wygląda przecież tak samo, jak powiększenie na macierzysty...
Jaki miałby być plik wejściowy? Jeśli przykładowo *.mov czy *.mp4 to możliwe, że przez QT - nie jestem w stanie Tobie odpowiedzieć, może ktoś pracujący na dodatkowym monitorze będzie w stanie.

A, pisze się "external" a nie "extrenal". ;]
Odpowiedz
Ja pracuję na ale nie bardzo rozumiem. Program sam wyrzuca obraz na drugi monitor.
Możesz przecież jako secondary display ustawić wyjście Firewire, i przy dobrych wiatrach (jeśli Twoja kamera obsługuje video in przez firewire) dostaniesz podgląd na kamerze - a kamera nie ma przecież WMP ani QuickTime'a.

Kiedyś nawet, jak jeszcze nie miałem drugiego monitora, to przez firewire przekierowałem obraz z Vegasa do zwykłego TV :) (stary sprzęt nawet nie miał wyjścia tv na karcie graficznej - co to były za czasy...)
Odpowiedz
Dochodzę do wniosku, że przez coś wewnętrznego.
Odpowiedz
Ja myślę, że działa dokładnie tak samo, jak zwykły podgląd w programie, tyle, że na całym ekranie.
Na próbę, możesz sobie ustawić główny ekran jako external, i po wciśnięciu zobaczysz jak wygląda podgląd na drugim monitorze (tyle, że zobaczysz na pierwszym, w związku z tym nie będziesz widział programu).
Żeby wyjść z tego trybu, wystarczy wcisnąć Esc. (w takim przypadku).
Odpowiedz
Mówiąc szczerze najbardziej zastanawia mnie skąd takie pytanie, oprócz tego, że autor jest ciekawskodociekliwy :) I jak zwykle stara się sięgnąć prawą ręką do lewej kieszeni.
Ale zapytam inaczej - może dowiem się czegoś nowego. Masz dwa monitory, monitor i telewizor, whatever. W każdym razie primary i secondary display.
W który miejscu w WMP albo QT mogę sobie ustawić odtwarzanie na drugi display? Tak jak to jest w AllPlayer? Na głównym monitorze mam interfejs programu, a jak zrobię full screen to wskakuje na drugi na fulla?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
No niestety nie efix. Chociaż z Google Chromem chyba się tak dało. Nie pamiętam, dawno nie miałem podłączonych 2 monitorów.
Odpowiedz
To było pytanie retoryczne...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ym to sorry.
Odpowiedz