Problem z filmikami na YT
Witam!

Ostatnio bawiłem się w Sony Vegasie i chciałem wypróbować ten sposób renderingu Tidza w kodeku .mp4. Ustawiłem wszystko zgodnie z tym co było napisane w tutorialu, wysyłam na YT i jakość jest krytyczna. Moja kamera nagrywa o niebo lepiej od tego co wysłałem na Youtube. I tu nasuwa się pytanie. Jaki sposób renderingu jest godny uwagi?? Co polecacie??
Filmik oczywiście ma być HD. Może kodek AVI ffdshowCodecPack? Chcę zrobić filmik długości 8 min,a Youtube ma limit 2GB.
Poniżej zamieszczam filmik:

PS. Intro jest zrobione dla zabicia nudy. ;)

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam Caffu
Odpowiedz
Czy mi się wydaje, czy w ostatnim ujęciu jakoś koleś w żółtej koszulce sika? :)
Wracając do tematu - każdy tutorial to tylko WSKAZÓWKI. Nie możesz ślepo kopiować ustawień, musisz rozumieć jak to działa. Nie wiem też co masz w oryginale, a co po, brak porównania, pamiętaj, że YT najczęściej przerabia po swojemu wrzucony materiał. Przykładowo - jak kręcisz 50p to nie spodziewaj się, że będziesz miał to samo na YT.
Tu filmik wrzuciłeś, jest w HD (720), nie ma złej jakości, ew. ghosty po drodze ale nie wiem czy to zamierzone, czy przypadkowe.
Cytat:Może kodek AVI ffdshowCodecPack
- nie ma czegoś takiego jak kodek AVI ffdshowCodecPack - owszem jest taka pozycja, ale to jest zestaw różnych encoderów i dekoderów zawartych w pakiecie ffdshow i dopiero z nich wybierasz pożądany.
W sumie nie wiem ludziska jak Wy to robocie. Ja robię pierdy na YT to albo biorę Sony AVC albo WMV i bez jakiś większych kombinacji alpejskich po prostu jest, na jakość nie narzekam. No ale może mam mniejsze wymagania.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Nie ten gość nie sika :D
To w końcu jak? Renderować do WMV?
Właśnie ja też zauważyłem te ghosty i nie wiem jak to zlikwidować

Pozdrawiam Caffu
Odpowiedz
Chyba poproszę Tomislatera by dorobił taką ikonkę w panelu edycji, po naciśnięciu której będzie wklejał się tekst "Kurwa, czy ja jestem jasnowidzem, podaj parametry filmu, projektu i renderu to będziemy gdybać".

Odpowiedz
Cytat:WMV i bez jakiś większych kombinacji alpejskich po prostu jest, na jakość nie narzekam. No ale może mam mniejsze wymagania.

O! Nie wierzę. Do tego znienawidzonego i najgorszego formatu?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Bunch, jak zwykle czytasz i zapamiętujesz tylko to, co wydaje Ci się ważne. WMV jest w wielu wypadkach (szczególnie, jak masz odbiorcę-lamę po drugiej stronie) bardzo dobrym wyborem. Jak format DYSTRYBUCYJNY.
WMV ma wiele odmian, może być równie dobry jak .h264

Odpowiedz
(08-03-2011, 9:57)efix napisał(a):  WMV ma wiele odmian, może być równie dobry jak .h264

Oczywiście, przecież Windows Media Video HD to kodek VC-1, który jest też stosowany przy tworzeniu blureyów.
Odpowiedz
[Obrazek: 77348482163474437509.jpg]
To jest projekt
[Obrazek: 35981323860458021861.jpg]
To jest render.

Video Quality jest na Good
A format to .mp4.
Odpowiedz
A jeszcze chciałbym żebyś pokazał właściwości klipu źródłowego.

Odpowiedz
Ilość klatek powinna być 23,976 (Tyle ma YT w każdej rodzielczości oprócz 240p). Przed renderowanie wyłącz resampling (jeśli materiał źródłowy ma inny frame rate niż 23,976), aby nie było "duchów" i powinno być dobrze.

Chyba nagram dokładny film instruktażowy jak renderować na YT w rozdzielczości HD i fullHD, aby wszystko było jak należy.
Odpowiedz