Jak zarobić na pierwszy sprzęcik :D?
Witam serdecznie.

Wróciłem po długiej przerwie na forum , podszkoliłem się w muzyce , obróbce filmów itp. No i tutaj muszę zadać pytanie jak zarobić na pierwszy sprzęt? Gdzie szukać ofert stworzenia jakiegoś intra , czy obróbki filmów? Myślę ,że ten temat pomoże nie tylko mnie, ale także innym użytkownikom.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Zrób dobrego demo reela i roześlij do lokalnych TV kablowych. Zrób reklamy dla znajomych i znajomych znajomych. Teledysk dla początkującego zespołu. A potem szukaj już normalnych zleceń.
Ale bez czegokolwiek w portfolio będziesz, jakby Ci to powiedzieć... mało przekonywujący.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Efix zrozumiałem :D Dzięki wielkie ,kiedy tylko będę miał czas zacznę tworzyć "swoje portfolio"
Odpowiedz
Skoro się podszkoliłeś to pokaż jakieś swoje nowości. Chętnie rzucimy okiem.
Ja np. znam kolegę, który się nigdzie nie ogłasza poza drobnym bannerkiem na swojej stronie, a ludzie sami się do niego zgłaszają, mimo braku jakichkolwiek reklam gdziekolwiek. Widocznie poczta pantoflowa.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
No bo tak to działa, z tym, że a) zależy na jakie środowisko trafisz, b) ile chcesz zarabiać. Jeżeli masz takich klientów, że płacą i płacą dobrze i w terminie a oni mają podobnych znajomych, to możesz żyć z polecenia. Ale to skończony zbiór osób. W pewnym momencie trzeba będzie szukać nowych. A nowi zapytają o portfolio.

Odpowiedz
Poza tym - "zarobić na nowy sprzęt intrem".
A będziesz tworzył ich tysiące?

To żaden zarobek, co za to kupisz?
Zdobędziesz kase na jeden fajny wieczór z dziewczyną, kino, kolacja, wycieczka. I tyle.
Ale żeby na "sprzęt" zbierać? Niewykonalne. Bo nie mając portfolio i renomy, nawet nie możesz krzyknąć jakiejś wysokiej ceny za zlecenie.

@efix - no to przecież w trakcie wykonywania prac dla tychże osób, portfolio automatycznie rośnie. I jest co prezentować.
Odpowiedz
Nie wiem, jaki Wy macie cennik? Ale ja Ci powiem tak.
Spokojnie zarobisz na sprzęt, da się. Ale coś trzeba zainwestować.
Nawet podoba mi się takie podejście (ja sam pierwszy filmik robiłem na nie swoim komputerze, później zarobiłem na dysk, i tak dalej poszło... i ciągle zarobioną kasę na filmach inwestuję w sprzęt... ale nie tylko, bo na inne rzeczy też starcza :)
Nie jest filozofią wyłożyć kilka tysięcy na sprzęt aby później co - na YT wrzucać filmiki jak się gra w gry... albo jak zagotować wodę na herbatę.... W ten sposób nie zarobisz nawet na kino.

Zarobić intrem? - myślisz, że firmy czekają, aż ktoś im zrobi intro? a niby do czego ma im to służyć? Na targach się będą lansować intrem w stylu firma np. SPAWTOR prezentuje , i jakaś melodyjka, pare migających kolorów może jakaś animacja 3d...

Jeśli masz takich zleceniodawców - gratuluję, bo osobiście nigdy takich nie spotkałem. Niestety nie podpowiem Ci, jak znaleźć robotę, ani co się bardziej opłaca - ponieważ takie życie - zarabiam na tym i dobrze mi z tym ;)
Odpowiedz
Jeszcze trzeba faktycznie robić jakieś intra solidne, ładne. Na tyle, aby ktoś chciał za to płacić. Czyli krótko mówiąc - profesjonalne. Jestem zawsze ciekaw poziomu prac ludzi, którzy pytają się na forach jak zarobić :)
Odpowiedz
Każdy kiedyś zaczynał. Na pewno liczą się chęci, ale też trzeba mieć sporo pokory.
Wiem, jak się traktuje osoby, którym się wydaje... krótko mówiąc - nikt z nimi nie będzie chciał ubić muchy w kiblu, a co dopiero interesu...
Faktem jest, że bardzo dużo osób mówi o sobie, że niewiadomo co potrafi, rzucając hasła wyczytane w Wikipedii itd. a jak przyjdzie co do czego, wychodzi kupa.
Powiem tyle - czytaj, dowiaduj się co i jak, ale przede wszystkim chwytaj kamerę gdzie się da i kombinuj.
Wiem też, że często można wygrać nawet z profesjonalistami (nawet nie chodzi o cennik), ale pozwolę sobie zachować dla siebie jak :) Nie zawsze sprzęt odgrywa rolę decydującą, ale niestety pomaga łatwiej osiągnąć zamierzony cel...
Odpowiedz
Wg mnie największym problem w pewnym momencie jest właśnie pewien poziom hmm jakby to określić... Bezpieczeństwa sprzętowego. Trzeba mieć na pewnym etapie sprzęt takiej klasy, żeby nie tłumaczyć się klientowi, że nie zrobiło mu się pracy na termin bo coś tam. Czyli na początku możemy dłubać mniej zobowiązujące pierdy na "zwykłych" dyskach, jak trochę zarobimy - już jakiś porządny Raid zapewniający bezpieczeństwo w razie padu dysku itd.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości