Poszukuje programu prezentującego mapke podróży
Witam

mam nadzieje że to dobry dział.
Poszukuje programu który posiada opcję wykorzystującą mapę i dającą mozliwość pokazania trasy podroży na zasadzie przesuwajacej sie linii czy też jakiegoś przesuwającego sie obiektu.Nie wiem jak to fachowo nazwać ale mysle ze domyslicie sie jak to wygląda.
Chcialbym zrobic prezentacje z ostatnich miejsc ktore odwiedzilem i z kazdego miejsca pokazac zdjecia.Brakuje mi tylko tej mapy.
Wiem że na Mac-u ktorys z programów do prezentacji zdjęć ma taką mozliwość,ale nie pamietam nazwy,znalazlem te informacje kiedys tam,a że nie mam jabłuszka to i szybko zapomnialem jak program sie nazywa.W google szuaklem czegos podobnego na Windows,ale albo zadaję zle pytanie,albo nie ma takiego czegos pod windę.Może ktoś z was natknął sie na takie coś i podzieli sie informacją,będe wdzieczny za wszelkie pomysły.
Odpowiedz
Wrzucasz mapę do Vegasa na jedną ścieżkę, obiekt na drugą i przesuwasz. Nic prostszego.
Odpowiedz
Ja zrobiłem to kiedyś efektem stroke w Adobe After Effects. Gdyż w Vegasie to raczej można tylko by jeden punkt przesuwać po mapie.

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Pinto

twoj sposob bralem pod uwagę,pomyslalem o jakis latającym samolociku.Uniknąlbym zgrzytów z ze zmiana kierunku posuwania sie i zalamywania linii.Pojedynczy obiekt jest latwiejszy w kontrolowaniu ruchu.Ale jakos nie czuje czaczy.Choc pewnie skonczy sie tym mykiem :P

(07-27-2011, 14:29)Bunch napisał(a):  Ja zrobiłem to kiedyś efektem stroke w Adobe After Effects.

o to juz jest cos ciekawego,może nie do konca to,ale w 85% da sie zaadoptować.

Odpowiedz
Nie do końca to? To o co chodzi? Bo ja zrozumiałem, że dokładnie o to Ci chodzi.

Przecież przesuwanie obiektem (jednym, nie ciągnącym się, nie pozostawiającym krzywego śladu) to żaden problem.
Odpowiedz
W SV można wykonać mapę z trasą (pokazującą się płynnie).
Nawet kiedyś coś takiego wykonałem. Podam przykład, ale nie teraz, bo mi internet padł, i mogę tylko z telefonu (czyli wrzucenie filmiku na YT odpada).
Odpowiedz
Wrzuć - obejrzymy.
Odpowiedz
Chyba urlop mi szkodzi bo zasadniczo nie kumam problemu tej dyskusji. Tzn. gdzie leży problem poruszania się po obrazku i odkrywania drugiego? Na YT i ogólnie na sieci jest od gruma tutoriali akurat tego efektu. Czy chodzi może o coś baaaardzo szczególnego?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Wydaje mi się, że nie. Ot dwa obrazki, z którego jeden jest mapą (np. jpg), a drugi trasą (png z kanałem alfa).
Następnie wystarczy maskowaniem odkrywać poszczególne etapy... ale skoro ktoś wyżej napisał, że się nie da... Wystarczy trochę wyobraźni, trochę więcej chęci, i jeszcze więcej czasu, aby osiągnąć na prawdę zadowalający efekt :)
Odpowiedz
Zasadniczo pytałem o program,

jesli mozna zrobic to w SV to ok! z tym ze mam watpliwosci co do poradzenia sobie z tym,jak czytam że to tylko kanaly alfa,maskowanie to juz mam cieþlo w majtach,panowie newbie pyta,chyba na takie myki jest jeszcze za wcześnie :P
Ale jutro pobiegam po YT,jesli faktycznie tam do groma tutków i do tego z sensem pokazane to dam rade albo polegne.jak nie sprobuje to sie nie dowiem

Bunch

AE juz z samej definicji stanowi problem :P
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości