Skrypty vegas
Przeglądając forum natknąłem sie na informacje o skryptach i o tym że nie zaznajomieni w SV zazwyczaj nie wiedza o ich istnieniu,ja do nich sie zaliczalem,wskoczylem więc na google i poszukalem sobie kilka skryptow oraz natrafilem na paczke skladajaca sie chyba z 90 sztuk.Pomyslalem ze dlaczego newbie nie ma sobie ulatwic pracy skoro jest taka mozliwość,z tym ze przy takiej ilości zakładam że 2/3 nie bedzie mi dane wykorzystac ze wzgledu na znikomą wiedze na temat mozliwości tego programu.Pomyslalem że może doswiadczeni uzytkownicy SV podpowiedzą jakie trzeba mieć i jakie przydadza sie na później.Jest taka szansa na info co zostawic a co sobie odpuscić?

Pozdro
Odpowiedz
Excalibur jest świetny, ale trochę kosztuje $129.95. Wypróbowałem demo i mam w planie go kupić, bardzo ułatwia pracę.

Na tej stronie możesz sobie przejrzeć opisy wielu darmowych skryptów.

Jeśli chodzi o to, które się Ci przydadzą to zależy od tego co będziesz robić w Vegasie. Każdy skrypt ma swoje przeznaczenie, mogę Ci polecić, który mi się przydaje, ale Tobie może być zbędny. Pobaw się nimi, poczytaj trochę na forum, do którego link Ci dałem.
Odpowiedz
Jetdv wymiata, jest jednym z betatesterów Sony. Co Ci się podoba w Excaliburze? Parę razy czytałem opisy tego softu ale jakoś nic mnie nie przekonało do wypróbowania. No ale może nie zwróciłem uwagi. Tak samo jakoś Production Assistant bo ja wiem czy w zwykłej pracy (niezawodowej,_ jest jakoś megaprzydatny.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
To, że mogę szybko zorganizować sobie przejścia, odpowiednie filtry. Bardzo ułatwia pracę i zarządzanie eventami, ale do faktycznego montażu średnio się sprawdza. Tam i tak trzeba ręcznie wszystko dopasować.
Odpowiedz
no wlasnie,interesuje mnie skrypt ktory cos wykonuje w chwili klikniecia,ja rozumiem ze nie po to sa skrypty by tylko klikac i mieć,ale na zasadzie AE jest kilka pluginów ktore po zaznaczeniu juz cos robią,w taki sposób jedyną modyfikacją jest korekta wielkosci,polozenia etc etc.
Ja nie jestam zaawansowanym userem SV,nie bede robił reklam,ani sprzedawal swoich produktów ,typowa domowa grzebanina i dlatego pytając o potrzebne skrypty mialem na mysli takie ktore po zaklikaniu juz cos pokazą,dla mnie newbie to fajna sprawa bo widze mniej wiecej co dany skrypt potrafi,reszta którą trzeba i tak manualnie ustawiac nie interesuje mnie bo nie bede sciemnial ze dam rade jak nie dam.Takie chetnie usune z dysku bo po co sobie komplikować,albo udawac ze was rozumiem,po kiego mamy wspólpracowac,bo pomoc to tez wspólpraca i nawzajem oszukiwac sie.

@krasux

niestety juz w ktoryms temacie wspominalem ze jestem z rocznika gdzie na sile rosyjskiego uczyli,o Angli to w encyklopedii jedynie moglem poczytać.Tą strone odwiedzalem szukając skryptow,translator robi takie kwatki ze olałem mówiac brzydko bo wychodziły dziwolągi a nie tłumaczenia.

@efix

chyba takze na twoja strone trafiłem czytając jakis temat forumowy,czy znasz w tej samej konwencji podobne strony? twoją fajnie sie czytało,bo temat konkretnie wyjasnia co jak i jak dla mnie nie zawiera popierdolek typu jak z z zapalki zrobic miotłę Harrego Pottera,tylko te najprostsze fajne i przydatne myki ktorych nie da nie uzywać.Chetnie poodwiedzalbym podobne,no jak wyzej tylko w PL a zachodnie jesli wzrokowo da sie ogarnac to też.Macie doswiadczenie,od razu widzicie ze to a nie inne przyda sie,latanie bez sensu po google sprawia ze rozdrabniam sie na drobne w natloku tutków profesjonalnych,zaawansowanych profi i lamerskich,mozna ocipiec od nadmiaru.Wole mało informacji a konkretnych.
Odpowiedz
Przepraszam, nie wiedziałem, że z ang u Ciebie słabo. Stronek o skryptach po pl nie znalazłem, w sumie też za dużo nie szukałem, bo po ang mi wystarczyły. Powiedz na jakich skryptach chcesz się bawić, jakiego rodzaju i coś Ci doradzę. Możesz mi też podesłać paczkę tych skryptów i Ci napiszę, które są ciekawsze do użycia.
Odpowiedz
nie ma za co przepraszać,to nie twoja wina że mielismy kiedys inne priorytety dobrosąsiedztwa w Polsce.Moge ci ewentualnie te krypty przeslać,choc znam zasady forumowe i takie myki na zasadzie "wyjatkowo to przejrze " moga potem stac sie twoim utrapieniem,ktos przeczyta że wertjackowi to zrobiles,dlaczego nie innym :)
Dlatego kusi mnie ale podziekuje,co do tego co ja chce i ktory sie przyda.No cóz,i dont now!!! jakbym znalazl paczke z 7Gb skryptów tez bym zassał bo a nóż widelec sie przyda :P
Jedno wiem ze mi potrzebne,nie moge opanować ruchu kamery,potrafie przyblizyc przedmiot ale nie potrafie najechac kamera na przedmiot.Subtelna roznica niby ale jednak to insza innośc.Niby robie ale jeszcze zaden test nie zadowolił mnie,moze naprawde nie rozkminiam tego,a moze robie dobrze a narzuciłem sobie zbyt wysokie wymagania.Nie wiem.
jesli jest skrypt ktory w jakis sposób potrafi poprowadzić ruch,ktory mozna latwo zmodyfikowac to tak,takie cos poszukuje.
Odpowiedz
Możesz podesłać, spokojnie. Teraz mam czas, więc mogę przejrzeć.
Odpowiedz
@wertjacek - ja też jestem z tego pokolenia, angielskiego uczyłem się sam, niejako z musu. Jak zaczynałem zabawę w filmem (jeszcze "na tasmie") czyli gdzieś w 86 roku (chyba...) jeżeli cokolwiek można było zdobyć, jakieś kserówki czy strony za zachodnich gazet to prosiłem znajomych by pomogli. Potem praca, rodzina, no i uczyłem się sam, jakiś kurs po drodze. Dziś znam na tyle, że w miarę czytam i trochę piszę, ale oczywiście nie na tyle, by sobie np. Władcę pierścieni czytać w oryginale. Ale maual spoko. Więc - załap się na jakiś kurs, najlepiej jakiś finansowany z EFS, są wtedy w miarę tanie. Taki nawet półroczny kurs da Ci ogólną wiedzę poruszania się w j. angielskim, a reszta to sobie doczytasz ze słownika.
Rosyjski - to piękny język, na a n ruskich stronach też znajdziesz sporo świetnych informacji, mają doskonałych koderów.
Nie do końca rozumiem co tutaj piszesz i co to ma wspólnego ze skryptami:
Cytat:Jedno wiem ze mi potrzebne,nie moge opanować ruchu kamery,potrafie przyblizyc przedmiot ale nie potrafie najechac kamera na przedmiot
Generalnie obowiązuje zasada - kamerą wirtualną ruszamy wtedy, kiedy nie ma innego wyjścia. Wszelkie zbliżenia i inne ruchy robimy na planie. Owszem, pewne rzeczy możesz zasymulować przez track motion lub pan/crop ale to nie to samo i tracisz jakość.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości