Pomoc w ustawieniu kodeka do renderowania
Witam

Używam kamery SDR-H250,pliki z rozszerzeniem *MOD.Ale te mam w avikach
Obecne pliki na ktorych pracuje sa w kilkunastu plikach przekonwertowalem do nieskompresowanych *avi 768x576x24,upper,pixel aspect 1.0 squere,stream Video 1audio odpuszczam bo narazie nie ma znaczenia.

Teraz chce te pliki połączyć dodając kilka bajerków.To filmik rodzinny i w założeniu ma być zrobiony kodekiem który jest szeroko spotykany,tak by odtwarzał sie albo na komputerach albo na stacjonarnych odtwarzaczach video.Wybor padł na XVid MPEG-4.
Poszukiwalem optymalnego ustawienia tego kodeka,tu na forum albo brak odpowiedzi w podobnych problemach albo brak satysfakcjonujacych informacji albo dotycza innych.No zostaly jeszcze tematy z bluzgami,o tych nie wspomnę z grzeczności,ale w wielu przypadkach rozumiem emocje.
No ale do rzeczy,generalnie mam zagwozdke jesli chodzi o szczególy w opcjach kodeka,nie znam angielskiego i trudno mi jest odniesc sie do tego co napisane (kiedys w szkolach nie uczono go ,wyobrażcie sobie! :P ) a wszelkie dostępne info raczej w polskim trudno znalesc,owszem jest ale ile pytań tyle różnych zapewnień ze tak a nie inaczej musi byc.Dlatego tez wale do was,w koncu kodek ma dobrze wspólgrać z programem i to jest dobre miejsce by spytać.Oto screen z ustawkami,prosiłbym o info co warto zaznaczyc,gdzie zwiekszyc/zmniejszyc wartość i co tam jeszcze jest a warto zaznaczyć:

przepraszam jesli co,bo nie sprawdzilem czy tu mozna wklejac linki czy same zrzuty:wrzuce linka

http://i.imgur.com/PqLEb.png

Pozdrawiam

Odpowiedz