Moje filmy
Witam, chciałem wam pokazać kilka moich filmów.

Najnowszy:

Kilka trailerów do powyższego filmu:

Filmik który stworzyłem w ramach zaproszenia na moje urodziny:

Jestem początkującym użytkownikiem Vegasa więc proszę o łagodną krytykę i jestem otwarty na wszelkiego rodzaju porady.

PS* Większość intr których użyłem pochodzą z kanału użytkownika arunavsharma

Odpowiedz
Dobre filmiki, stabilny montaż, jednak ciężko jest ocenić twoje umiejętności w zakresie, np: kręcenia, pisania scenariuszy itp. Zrób mały filmik fabularny, zapewne wyjdzie Ci to na plus, ja właśnie dzięki temu załapałem "to coś" w tworzeniu.
Odpowiedz
Kiedy stworzono pierwsze kamery ludzie filmowali cokolwiek co się ruszało i mieli z tego cholerną radochę. Że się rusza obrazek. I pokazywano to ku radości cyrkowej gawiedzi.
Teraz jest podobnie - każde gówno, byle ruchome, kolorowe i śmieszne co najmniej dla dwóch osób jest pokazywane ku radości gawiedzi cyrkowej tyle, że na YT.
MrKAXY - potrafisz używać w jakimś stopniu Vegasa, nawet coś tam próbowałeś zrobić "pod muzykę", ale kolejny raz powtarzam - sam fakt zarejestrowania czegoś kamerą (komórką?) nie oznacza, że należy uszczęśliwiać tym ludzi na siłę. Na YT - ok, tam zainteresowani sobie to obejrzą, pośmieją się i zapomną. Ale kiedy taki filmik prezentujesz już na forum filmowym czy techniczno/filmowych (to jest bardziej techniczne jakby nie było, ale mimo wszystko), to film musi coś są prezentować.
Próbowałem coś w znaleźć w Twoich. Ale co? Efekty z Copilota zerżnięte z torrenta czy rapida? Mrygające napisy nafaszerowane wszystkimi efektami jakie Bozia dała?
Podsumowując - nie czepiam się umiejętności obsługi Vegasa, ale zastanów się - skoro jakieś tam zapędy i talenty w tym kierunku masz - czy nie warto odrobinę przemyśleć co i po co się robi, przeczytać jeśli nie książkę, to choć parę artykułów na temat "jak się robi filmy" (polecam http://www.sfx.com.pl/). I ostatnia rada na koniec - jeżeli możesz - kręć już lepiej wygłupy, kopanie po dupie, lipduby czy n-tą wersje star wars z Jedi w lasku brzozowym ale nie małoletnie gangsta. Czego byś nie robił, ZAWSZE wyjdzie żałośnie, szczeniacko i fatalnie, a za jakiś czas będziesz stawał na rzęsach by wyrugować kopie z netu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Heh. Teraz to młodzież idzie w ten cyfrowy świat już od małego. To ma dobrą stronę niewątpliwie. Wyrośnie więcej fachowców. Ludzi, którzy w pewnym momencie pomyślą sobie "Kurczę, bawię się tym tyle lat. A może by tak zająć się tym na serio bo to lubię?".

A co do filmu to powiem tak...
Ja uważam, że film może się spodobać tylko osobom w nim występującym. I to bynajmniej nie przez fakt, że sam film jest dobry - tylko dlatego, że w nim wystąpili.

Przy okazji tego filmiku, przypomniałem sobie, że sam mam parę podobnych rzeczy (z czasów montowania w Windows Movie Makerze), ale nie ujrzały nigdy światła dziennego, nie wychodząc poza dyski kolegów :)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Obejrzałem i jestem w głębokim szoku. Myślałem, że Efix przesadził z tym co napisał, ale jednak miał rację.

Następnym razem napiszcie scenariusz, nagrajcie kamerką, a nie telefonem komórkowym, odpowiednio zmontujcie i wtedy się pochwalcie. Chętnie obejrzę.
Odpowiedz
Chłopie myślisz, że tacy ludzie wiedzą coś o pisaniu scenariusza? Tak jak napisał Efix byle by tylko się ruszało to już jest fajne. A jak się nam podoba to wpierniczmy to na youtube. To jest tylko "zauroczenie" filmem i tacy ludzie nie chcą kręcić lepiej, a ich przygoda z filmem kończy się po dwóch tygodniach. Na forum Vegasa to nie wiem już po co taką papkę wstawiać :/
Odpowiedz
(07-25-2011, 23:14)Kamilton napisał(a):  To jest tylko "zauroczenie" filmem i tacy ludzie nie chcą kręcić lepiej, a ich przygoda z filmem kończy się po dwóch tygodniach. Na forum Vegasa to nie wiem już po co taką papkę wstawiać :/

Toteż napisałem :)

Film może się spodobać tylko osobom w nim występującym. I to bynajmniej nie przez fakt, że sam film jest dobry - tylko dlatego, że w nim wystąpili.
Odpowiedz
Nawet nie chodzi mi już o prawdziwy scenariusz, ale o odrobinę pomyślenia nad tym co ma być w tymi filmie. Poniżej wklejam link do krótkiego klipu od WongFuProductions. Pomysł na film banalny, nagrać można najprostszym aparatem, nawet nie wychodząc z domu. W jeden dzień z grupką znajomych.

Nie można kręcić takich filmów dla zabawy?
Odpowiedz
Ciekawy pomysł. Obejrzyjcie też kulisy tworzenia:
http://wongfuproductions.com/2011/07/new...-hot-lava/
W 5 minucie widać nawet fiszki na ścianie.
Odpowiedz
Chociaż i tak wolę produkcje freddiew, chociażby ostatnią:

Szkoda, że u nas takimi filmami na YT się nie chwalą. Jest jeszcze kilkanaście kanałów użytkowników ze stanów, gdzie każdy film, który wysyłają na YT ma krótką, ale zawsze fabułę. Humor jest przemyślany, a nie kolejne nagrania nastolatków pod wpływem.
Odpowiedz