jak przyspieszyć rendering bez zmiany sprzętu - tu znajdziesz rozwiązanie
Witam!

Muszę się z Wami podzielić moimi testami dot systemu plików, na jakim renderowany jest materiał. Myślę, że żadnym nakładem sił można skrócić rendering o jakiś czas.

Materiał testowy do zrenderowania:
1080p/50p 28Mbit/s AVCHD

Komputer:
Intel Core 2Duo 3.2 Ghz - Sony Vegas Pro 9 (Windows XP Home SP3)

Na czym polegał test?
Zrenderowałem pierwsze 10 minut materiału do formatu AVI, którego później miałem zamiar zrenderować do MP4. Materiał renderowałem z dysku podłączonym na SATA2 (chyba, mam 3 letni komputer) na dysk przenośny podłączony na USB 2.0
1) różnica polegała tylko na jednym - dysk przenośny był raz sformatowany na NTFSa. Czas renderingu to 1 godz. 53 minuty i 28 sekund, przy prawie, że zerowym obciążeniu komputera
2) a innym razem dysk przenośny był sformatowany w systemie plików exFAT, czyli przeznaczonym do dużych plików, gdyż klastry na dysku są większę, wyłączone są kontrole i przez to zapis jak i odczyt na takim dysku działa szybciej. Czas renderingu zapuszczonego na noc, czyli przy zerowym obciążeniu to 1 godz. 28 minut i 54 sekundy.

Myślę, że warto skorzystać z tego myku. Trzeba tylko ściągnąć na XPka patcha, który spowoduje, że będzie można formatować dyski na exFata. Jest tylko jeden minus. Chciałem przed renderingiem jeszcze zdefragmentować dysk z systemem plików exFAT, ale niestety defragmentator nie obsługuje tego systemu plików pod Windowsem XP.
Natomiast wszystkie pamięci flash sformatowałem na exFata i działają o wiele szybciej.
Jest tylko jeden warunek zanim się wykona taki format. Trzeba mieć na uwadze, że klastry zapisu danych są większe w exFACie, dlatego system ten sprawdza się tylko dla dysków/pamięci, gdzie są przechowywane duże pliki.

Mam nadzieję, że któremuś z Was się to przyda...

Pozdrawiam
Odpowiedz
A teraz zrenderuj to na wewnętrzny dysk i podaj czas.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości