Katastrofalne błędy Vegasa
Niestety, ale Sony Vegas dał niebywałą plamę, przez ten cholerny program o mało co, a bym zaliczył wtopę - i to ogromną.

Otóż miałem zmontować filmik z uroczystości rodzinnej (około 40 klipów), zawsze tego typu rzeczy robię w Vegasie, wszystko ładnie zmontowałem, około 3 godzin roboty (chcieli, żeby było na poziomie) i wszystko cacy, zapisuję, na następny dzień otwieram i zaczynam renderować, w około 20% zauważyłem, że na początku jest inny klip (inny obrazek, a na początku był akurat charakterystyczny). Kochany programik po prostu sobie zamienił klip. Mówię: Trudno, podmieniłem, zapisałem i znowu!! Dlaczego, z jakiej PAKI ten program sobie sam podmienia klipy? K*rwa mać, niesamowicie się zdenerwowałem, może ja coś źle zrobiłem, ale za każdym razem 4 klipy są podmienione. Jak sobie z tym poradzić?
Odpowiedz
Różne cuda widziałem ale takiego nie. Zasadniczo za bardzo nie ma możliwości by coś takiego się stało, chyba, że podmieniłeś pliki na inne o takiej samej nazwie. Vegas w ogólnie operuje na klipach tylko na eventach, to nie to samo. Eventy są niejako skrótami do klipu, okienkami. Może dodałeś video jako "takes"?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Zasadniczo to ten program to jeden wielki błąd, dlatego wszystkiego się po nim można spodziewać, fenomenalne było to, jak po 3 godzinach pracy nad projektem (dialog) poucinałem wszystko perfekcyjnie i jak kliknąłem Save wyskoczył mi raport o błędach, a autosave nie zapisał mojego projektu - moja mina była wtedy na wagę złota ku*wa, ale wracając do tematu to czy powyższy błąd (ten z zamianą klipów) mógłby być spowodowany dużą ilością ujęć i efektów?
Odpowiedz
Nigdy nie czytałem ani nie słyszałem, by jakikolwiek program wideo sam podmienił komuś pliki. A zajmuję się tym tak ze 20 lat.
Oczywiście Vegas ma irytujące i poważne błędy (patrz - m2ts), ale takie coś to śmiem twierdzić, że to jakiś Twój błąd. Jak mi pokażesz to na screencaście to uwierzę.
Co do wywałki - jak w każdym windowsowym programie przyczyny mogły być różne. Od błędu .NETu, jakiś 'zawirowań' w systemie, przez błąd kodu Vegasa, po błędy kodu pluginów. Powinieneś zanotować co było przyczyną, zwykle Vegas zdąży to wypisać w oknie błędu i w logach.
Zakładam oczywiście, że zarówno system, jak Vegasa masz legalnego podobnie jak pluginy z efektami, system odwirusowany i dostosowany do edycji wideo.

Odpowiedz
(07-23-2011, 13:40)efix napisał(a):  Oczywiście Vegas ma irytujące i poważne błędy (patrz - m2ts), ale takie coś to śmiem twierdzić, że to jakiś Twój błąd. Jak mi pokażesz to na screencaście to uwierzę.

Proszę bardzo, oficjalne forum - ludzie twierdzą, że też im podmienia.
http://www.sonycreativesoftware.com/foru...Replies=30
Odpowiedz
OK, odszczekuję, ale jestem ciekaw mechanizmu, bo generalnie patrząc na workflow Vegasa to jest niemożliwe. Jedyna taka możliwość (moim zdaniem) to sytuacja, gdy z powodu jakiegoś błędu Vegas nie może zlinkować eventu ze źródłem i postawia to, co uznał za najbardziej zbliżone. Pytanie, czy to dobrze czy źle. Chyba źle

Pablo - jakie Vegas (ile bit, wersja, build) jaki windows i ilu bitowy, czy używałeś jakiś zewnętrznych wtyczek efektów itd.

Kurcze, nie wiem czemu mam wrażenie, że wszystkie tajemnicze historie o których czytam zdarzają się niemal w całości na systemach 64bit i Vegasie 64bit...

Odpowiedz
Cytat:przez ten cholerny program o mało co, a bym zaliczył wtopę
Cytat: K*rwa mać, niesamowicie się zdenerwowałem
Cytat:kliknąłem Save wyskoczył mi raport o błędach

Bratnia dusza odnaleziona! :)

Cytat:Zasadniczo to ten program to jeden wielki błąd

Ja też w ten sposób wypowiadam się często o Vegasie.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Problem w tym Bunch, że niemal wszystkie Twoje zgłoszenia nie dotyczą rzeczywistych bugów Vegasa (vide słynne "napisy do dupy")

Odpowiedz
(07-23-2011, 14:10)efix napisał(a):  OK, odszczekuję, ale jestem ciekaw mechanizmu, bo generalnie patrząc na workflow Vegasa to jest niemożliwe. Jedyna taka możliwość (moim zdaniem) to sytuacja, gdy z powodu jakiegoś błędu Vegas nie może zlinkować eventu ze źródłem i postawia to, co uznał za najbardziej zbliżone. Pytanie, czy to dobrze czy źle. Chyba źle

Pablo - jakie Vegas (ile bit, wersja, build) jaki windows i ilu bitowy, czy używałeś jakiś zewnętrznych wtyczek efektów itd.

Kurcze, nie wiem czemu mam wrażenie, że wszystkie tajemnicze historie o których czytam zdarzają się niemal w całości na systemach 64bit i Vegasie 64bit...

Nie używałem zewnętrznych wtyczek, mam SV 9 Pro Build 563, system SP3 chyba 64bit.
Odpowiedz
O matko, uwielbiam jak ktoś wiesza psy na producencie softu (nawet jeżeli ma błędy) a nie wie, jaki ma system. Jeżeli nie potrafisz podać takich rzeczy to jak jesteś w stanie poprawnie ustawić system?
Zaupdatowałeś tego Vegasa? Jestem na urlopie teraz nie sprawdzę jaki był ostatni build, ostatnią literką 9 było na pewno "e".
Z tego co ludzie piszą, w serii 10 też jest ten błąd. Masz małą szansę na jakiegoś patcha, no chyba, że jesteś legalnym użytkownikiem wtedy możesz próbować dochodzić swoich praw.
System sądząc z opisu to 32 bitowy Windows XP z SP3 więc Vegasa też masz 32 bitowego.
Zgłoszę to na betaforum, ewentualnie mogą się z Tobą skontaktować, będziesz miał okazję wyartykułować opinię o programie.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości